„Nelžu ani nekradu“: premiér Babiš řekl, že je vysoce morálním člověkem a tvrdí, že Česká republika je vzorem pro ostatní

Premiér Andrej Babiš prohlásil v rozhovoru pro německý Der Spiegel, že Česko je vzorem pro ostatní země. O sobě řekl, že je velmi morálním člověkem, který nekrade a nemá milenku.

„Já mám mimořádně dobrou morálku,“ řekl český předseda vlády s tím, že nikomu nelže a nic nekrade. Také dodal, že nepije alkohol a nemá milenku.

Zdroj: aktualne.cz

Babiš rovněž uvedl, že Česká republika je vzorem pro budoucnost, kam přijíždí mnoho cizinců z celého světa.

Premiér říká, že Česko chce znovu patřit k těm nejlepším zemím světa, jak tomu bylo před druhou světovou válkou. Stát chce řídit jako „rodinnou firmu“.

Zdroj: seznamzpravy.cz

Babiš však na začátku rozhovoru novináře nemile překvapil tím, že si přinesl některé články z časopisu Der Spiegel o sobě a prohlásil, že jsou nepravdivé.

Následně Andrej Babiš uznal, že v Česku je velký úroveň euroskepticismu, ale on to chce napravit, protože sebe považuje za proevropského politika.

Zdroj: ihned.cz

Český premiér chce, aby se EU vrátila ze svým kořenům a řešila více otázky bezpečnostní. Nedělal rozdíl mezi Východem a Západem.

Babiš znovu odmítl migrační kvóty. Jedním z řešení této otázky vidí zřízení nějakého místa, kam by mohli imigranti přijíždět. Jako příklad uvedl ostrov Ellis Island v americkém New-Yorku.

Zdroj: ihned.cz

Premiér také prohlásil, že auditní služba Evropské komise učinila špatně, když se rozhodla podle svého „komentovat a interpretovat české právo“.

Celou situaci kolem střetu zájmů považuje za akci opozice a pro něho to nemá žádné důsledky.

Zdroj: ihned.cz

Nakonec Babiš řekl, že se jeho vztah k Čině nemění ani po návštěvě Tchaj-wanu Milošem Vystrčilem. Premiér také dodal, že vztahy s Ruskem nyní nejsou nejlepší.

Zdroj: echo24.cz

Share