Principál Divadla Na Jezerce Jan Hrušínský : „Od března dělám všechno pro to, abych svoje divadlo udržel naživu,“ nyní svůj názor na uzavření divadel vyjádřila Herecká asociace

Mnoho herců bylo překvapeno a pobouřeno, že Karel Heřmánek napsal dopis vládě a požádal o uzavření všech divadel kvůli koronaviru. Na tento dopis reagoval herec a principál Divadla Na Jezerce Jan Hrušínský. Svůj názor vyjádřila také Herecká asociace.

Jan Hrušínský na svém Facebooku napsal, že tento dopis s největší pravděpodobností unikl z počítače Andreje Babiše.

Foto: Michaela Feuereislová

Karel Heřmánek napsal dopis premiérovi Andreji Babišovi a tehdy ještě ministru zdravotnictví Adamu Vojtěchovi.

Principál Divadla Bez zábradlí se bál o zdraví a životy herců, proto je nechtěl ohrozit.

Zdroj: herminapress.cz, TV Nova

Jan Hrušínský označil za jeden z problémů to, že se Karel Heřmánek rozhodl napsat tento dopis tajně.

A také podle něj Heřmánek poslal tento dopis lidem, kterým sám nedůvěřuji a za normálních okolností by o pomoc nikdy nepožádal.

Zdroj: Jan Handrejch, Právo

„Od března dělám všechno pro to, abych svoje divadlo udržel naživu,“ napsal Jan Hrušínský na svém Facebooku.

Principál Divadla Na Jezerce vysvětlil, že i když jeho divadlo dlouhodobě nedostávalo žádný zisk, ale jen příjmy, stále platilo všem.

Foto: Tereza Střípková

Uzavření divadel by podle něj nemělo smysl. Navíc by podle něj připravilo herce o možnost pracovat a vydělávat a nejen to.

Jan Hrušínský dodal, že v jeho divadle hrají také starší herci a také se obává o jejich zdraví. Zároveň ale také řekl, že vzít hercům možnost hrát, bude to pro něj také smrt.

Zdroj: YouTube / Luxury Prague Life LP-Life

Svůj názor na tuto věc vyjádřila i Herecká asociace. Uzavření všech divadel by podle nich mohlo vést ke skutečné likvidaci celé části kultury.

Zdroj: YouTube / Rádio Impuls

Asociace proto vyzvala k dodržování všech hygienických pravidel a opatření, jako je nošení masek a dezinfekce rukou. Celý dopis asociaci si můžete přečíst na jejím facebookovém profilu nebo na oficiálních stránkách.

Share