“Obsazenost všech hotelů se pohybuje od 7 do 22 procent”: Majitele hotelového byznysu zbankrutují

Koronavirus muže zničit nejenom lidské zdraví, ale i velké množství podnikání, která byla úspěšná dlouhá léta. Krach se stal s hotelový byznysem v Praze, kam kvůli epidemii skoro nepřijíždí turisti.

Známý hoteliér Viliam Sivek před koronavirem provozoval 58 hotelů, ve dnešní době jich zůstalo jenom 5. Kvůli pandemii ztratil více než 120 milionů korun.

Zdroj: praha-ubytovani.org

“Obsazenost všech hotelů, které provozují, se pohybuje v záři od 7 do 22 procent. V Praze došlo k uzavírání až 35 hotelů, a podle statistiky je každý desátý hotel v ČR uzavřen,” uvedl hoteliér.

Sivek se ve dnešní době snaží udělat všechno, aby neztratil personál, který pracuje na jeho hotelů. Podle hoteliéra, většina turistů, které bydlí na hotelech v Praze jsou cizinci.

Zdroj: tefi.cz

“Občas jsem slýchal, že se lidé z českých a moravských krajů stydí přijet do Prahy jako turisté, že je Praha příliš sebevědomá, plná cizinců. Teď se každý Čech muže přesvědčit, že je to město plné památek a s přívětivou cenovou tváří,” řekl Viliam.

Hoteliér pokoje na svých hotelech prodává za třetinovou cenu. Před rokem pokoj v jednom z hotelu Sivka turisti mohli koupit za 2400 Kč za jednu noc, ve dnešní době cena se moc změnila, stejný pokoj můžete koupit za 840 Kč.

Zdroj: e15.cz

Viliam Sivek také uvedl, že svůj hotelový byznys ještě na nějakou dobu koronakrizi muže udržet. Pomáhají mu také kolegové, které pracuji s nim více než 30 let.

Celkové kvůli koronavirové epidemii hoteliér ztratil 120 milionů korun. Kvůli tomu ve dnešní době se zabývá marketingem, aby nejenom cizinci jezdili do Prahy.

Zdroj: gastroahotel.cz

Share