Ochránci zvířat zachránili chlupatý chumáč: když odstranili kilogram srsti, objevili nádherný tvor

Ochránci zvířat z amerického státu Arizona předvedli zjevně nejúžasnější kočičí proměnu po střihání, které mohli provést díky ukončení karantény.

Zdroj: mimimetr.me

Společnost Arizona Humane Society (AHS) dostala objednávku na střihání. Když ji zaměstnankyně přijala, těžko mohla pochopit, které zvíře se před ni nachází. Protože vypadalo jako pohybující se chumáč zamotané srsti.

Nůžky a strojek v rukou zkušeného mistra však udělaly skutečné zázraky. Když z chlupatého netvoru sestříhali skoro kilogram srsti, uviděli kočku Flaffer, která vypadala hodně roztomile.

Ochránci zvířat udělali zázrak, když proměnili chlupatý chumáč srsti na roztomilou kočku Flaffer.

Na konci května zveřejnili zaměstnanci AHS na své facebookové stránce příspěvek, ve kterém popsali úžasný příběh. Kočka byla přemístěna do nemocnice pro zvířata, v níž museli odborníci vynaložit značné úsilí k tomu, aby ji vrátili slušný vzhled.

Ze zarostlé kočičky sestříhali skoro kilogram srsti.

Zdroj: mimimetr.me

Vždyť je to skoro čtvrtina její váhy!

Zdroj: mimimetr.me

Díky stříháni zvířátko ztratilo dva funty srsti nebo 907 gramů ze své celkové tělesné hmotnosti osm funtů nebo 3,628 kilogramů.

Zdroj: mimimetr.me

Je třeba poznamenat, že zarostla během karantény kočička Flaffer se během proměny chovala velmi klidně.

Zdroj: mimimetr.me

A tímto, naštěstí, hodně usnadnila nelehkou práci odborníkům.

Zdroj: mimimetr.me

Pracovali téměř hodinu.

A nejlepší na tom je, že kočka nepotřebovala podaní žádného léku.

Nelson Bretta, specialista na styk s veřejností ve společnost Arizona Humane Society, řekla vydání «Bored Panda», že Flaffer má čtyři roky. Do péče ochránců zvířat se dostala poté, co jí zemřel páníček. A zaměstnankyně Bolchalk Julie, která odeslala Flaffer do nemocnice pro zvířata, uvedla, že se nikdy doposud nesetkala s natolik zanedbanou kočkou.

Podívejte, jak kočička vypadá teď!

Zdroj: mimimetr.me

Nevíte ale, co v tomto příběhu bylo to nejpříjemnější a nejradostnější. O dva dny později si Flaffer odvezli domů její noví páníčci!

Share