„Vláda nyní zvažuje vyhlášení nouzového stavu, a občané tudíž mají obavy z možných nových omezení“: Opozice chce vědět důvody k zavedení stavu nouze, k výslechu si strany pozvaly Babiše

Opozice chce, aby předseda vlády Andrej Babiš osobně vysvětlil příčiny vyhlašování nouzového stavu. Měl by tak učinit už ve středu ráno, kdy se Sněmovna bude touto otázkou zabývat.

Zdroj: Gettyimages

„Vláda nyní zvažuje vyhlášení nouzového stavu, a občané tudíž mají obavy z možných nových omezení,“ Šéf Pirátské strany Ivan Bartoš uvedl, že lidé mají strach před novými opatřeni a bojí se přijít o příjmy.

Bartoš také upozornil na rozhodnutí Městského soudu, který stanovil, že některá opatření mohou být zavedená pouze na základě krizového zákona v nouzovém stavu. To se především týká omezování svobod shromažďování.

Zdroj: ceska-justice.cz

Předseda Pirátů dodal, že společným cílem má být zvládnutí epidemie bez ničení ekonomiky a v mezích zákonnosti.

Ivan Bartoš pro rozhodnutí o schválení nouzového stavu potřebuje mít od vlády více detailů a informací.

Zdroj: novinky.cz

K Bartošovi se přidali předsedové dalších opozičních stran a hnutí. Jsou mezi nimi Petr Fiala (ODS), Vít Rakušan (STAN) a Marian Jurečka (KDU-ČSL).

Po premiérovi chtějí, aby uvedl důvody pro zavedení nouzového stavu.

Zdroj: idnes.cz

Písemná žádost byla předána šéfce státní kasy Aleně Schillerové, která řekla, že se ji pokusí předat Andreji Babišovi před ranním jednáním.

Zdroj: Gettyimages

Poslanci sociálních demokratů kromě Babiše chtějí vyslechnout i vicepremiéra Jana Hamáčka a ministra zdravotnictví Romana Prymulu.

Zdroj: ihned.cz

Share