Pacient zveřejnil na Facebooku fotografii jídla z nemocnice v České Lípě: Tato publikace vyvolala vlnu kritiky a všichni byli překvapeni růžovou hmotou v talíři

Mnoho událostí v našem moderním světě se děje na sociálních sítích. Například jedna osoba zveřejnila na Facebooku fotografii jídla z nemocnice v České Lípě. Tato publikace vyvolala vlnu kritiky. Všichni byli překvapeni růžovou hmotou v talíři. Zástupci nemocnice uvedli, že šlo o samostatný pokrm pro jednoho pacienta, který byl na dietě.

Když uživatelé Facebooku viděli tuto fotografii, byli velmi překvapeni. To, co viděli, se jim zjevně nelíbilo. Všechny své myšlenky vyjádřili v komentářích.

Foto: Pavel Ťapajna

Tuto fotografii zveřejnil Pavel Ťapajna. Tu fotku mu poslal jeden z pacientů nemocnice. Autor tohoto příspěvku na sociální síti naznačil, že možná jídlo bylo zdravé, ale vypadalo to rozhodně špatně.

Stovky uživatelů Facebooku nezůstaly lhostejné. Nejvíce je zajímalo, co je to růžové v talíři. Někdo říkal, že to může být meloun, někdo předpokládal, že možná je to jahodová zmrzlina.

Zdroj: iDNES.cz

Ve skutečnosti tato růžová hmota byla červená řepa mletá s krůtí maso. Bylo to uprostřed bramborové kaše.

Nutriční terapeutka Lenka Horká z nemocnice v České Lípě vysvětlila, že šlo o speciální dietní jídlo pro seniory. Takže to byla výjimka.

Ostatní pacienti nemocnice jedli tradiční jídlo. Jedli knedlíky, krůtí s česnekem a zelí. Podle ní bylo celé jídlo v naprostém pořádku.

Zdroj: iDNES.cz

„Můžu za to dát ruku do ohně. Kdyby to tak nemělo vypadat a nebylo by to chutné, tak bychom to určitě nevydávali,“ vysvětlila Lenka Horká pro iDNES.cz.

Pacienti by měli dodržovat dietu, kterou jim lékař předepisuje. Pracovníci stravovacího provozu v nemocnici proto rozdělují jídlo podle kritéria diet.

Zdroj: iDNES.cz

Nutriční terapeutka uvedla, že různé netradiční kombinace jídel pro jejich nemocnici jsou běžnou situací. Například to může být kaše z brambor a brokolice, kaše s celerem, atd.

„Někomu se to může nezamlouvat, protože to nezná a neví, jak se vaří“ dodala Lenka Horká.

Share