Tereza Hlůšková má šanci dostat se na svobodu: Obří amnestie všech odsouzených žen v Pákistánu

Je to už dva a půl roku, co je Češka Tereza Hlůšková v pákistánském vězení. Doufala v odvolací soud, který by její stížnost přezkoumal a osvobodil ji od minulého verdiktu, podle kterého byla odsouzena na téměř devět let vězení. To se ještě nestalo. V Pákistánu však došlo k překvapení. Místní premiér nařídil propuštění odsouzených žen z věznic.

Možná by toto rozhodnutí politika mohlo ovlivnit i českou pašeračku, která byla odsouzena za pašování heroinu.

Zdroj: Profimedia.cz

Před více než dvěma a půl lety zadrželi na letišti v pákistánském Láhauru českou občanku. Celníci u ní našli v kufru 8 kilogramů a 800 gramů heroinu.

Tereza Hlůšková dostala po dlouhém soudním procesu trest odnětí svobody na 8 let a 8 měsíců. Doufala, že ji zachrání odvolací soud, ale zatím se tak nestalo.

Zdroj: Facebook

Jednání odvolacího soudu bylo několikrát odloženo na neurčito. Česká pašeračka je proto stále za mřížemi proslulé věznice Kot Lakhpat. Jsou tam mnozí vrazi, teroristé a další zločinci.

Zdroj: Profimedia.cz

Nedávno však zazněla jedna zpráva, která jí dala naději. Pákistánský Nejvyšší soud rozhodl o propuštění všech odsouzených žen z věznic.

Pákistánský premiér Imran Chán trval na tom, aby tot rozhodnutí soudu bylo co nejrychleji realizováno. Je možné, že toto rozhodnutí soudu pomůže Češce dostat se na svobodu.

Zdroj: Facebook

„Nařídil propuštění stíhaných vězeňkyň. Vyžádal si rovněž zprávy o uvězněných cizinkách,“ informoval o rozhodnutí tamního premiéra pro server Blesk pákistánský novinář Alí Aršád z Aršád Dunya News.

Zdroj: Blesk.cz

To samé napsal pákistánský premiér Imran Chán na svém Twitteru. Podle pákistánského novináře má Tereza Hlůšková šanci dostat se na svobodu, možná se jí sny splní

Také Češka má jeden bonus, který může pozitivně ovlivnit její osud, a to dobré chování ve vězení. Také podle Alího Aršáda ve vězení ji mnozí vnímají jako člena rodiny.

Zdroj: Facebook

„Tereza se dnem i nocí modlí za své propuštění,“ dodal Alí Aršád. Někteří vězni si myslí, že Tereza za pár dní už bude na svobodě.

Share