Jak vyčistit kuchyňský nábytek od mastnoty a skvrn tak, aby byly čisté a nepoškodily se: 5 rychlých způsobů

Všechny ženy v domácnosti vědí, že čištění kuchyně trvá dlouhou dobu.

Zdroj:poshepky.com

K pořádnému umytí všech povrchů potřebujete čas a trpělivost. Ale přece musíme je čistit pravidelně. Dnes vám řekneme, jak vyčistit kuchyňský nábytek od mastnoty a skvrn tak, aby byly čisté a se nepoškodily.

Na čištění kuchyňského nábytku od mastných skvrn můžete použít přírodní prostředky. Jejich činnost samozřejmě nebude tak rychlá, ale jejich účinnost bude mnohem lepší. Hlavní výhodou je, že jsou levné a bezpečné.

Jak se zbavit mastnoty

Zdroj:poshepky.com

Proto jsme pro vás připravili nejlepší metody čištění povrchů od mastných skvrn a plaku. Nezapomeňte však pravidelně utírat povrchy vlhkými a suchými houbičkami, zejména po vaření. Ušetří vám to čas. Také jednou týdně používejte směs na leštění nábytku, protože to výrazně zpomalí proces akumulace mastnoty.

Soda a rostlinný olej

Zdroj:poshepky.com

Nejlepší způsob čištění povrchů je rostlinný olej a jedlá soda. Tyto výrobky smíchejte v poměru 1: 1, dejte na povrch, nechte na 30 minut a otřete vlhkou houbou.

Za tuto doby se tuk shromadí v kusy. Pak musíte dát měkkou houbičku do vody a jen uklízet ostrůvky tuku. Zastaralý tuk musíte umýt dvakrát.

Tento nástroj je velmi univerzální, protože umývá jakýkoli povrch. Mimo jiné rostlinný olej dokonale chrání dřevěné povrchy.

Kyselina citronová

Zdroj:poshepky.com

Použijte kyselinu citronovou s sodou: 2 lžíce sody + 1 lžička. kyseliny citronové + voda. Směs pomíchejte a naneste na houbičku, otřete nečistoty a poté otřete vlhkým hadříkem.

Poté dřevo vypadá jasněji a nověji. Opakujte tento postup jednou za 3 týdny.

Ocet

Zdroj:poshepky.com

Následující nástroj je také velmi účinný a dokáže čistit plasty i keramiku. Musíte smíchat ½ sklenice vodky a ½ lžičky jablečného octa + éterický olej z pomeranče + 2-3 kapky eukalyptového oleje.

Před použitím je třeba produkt pořádně pomíchat. Naneste směs na mastnotu a počkejte 20 minut. Opláchněte vlhkým hadříkem.

Prášek na pečení

Zdroj:poshepky.com

Mnoho žen v domácnosti podceňuje prášek do pečiva, protože neví jaký účel teoreticky může plnit. Tento produkt pomůže vám nejen s pečením, ale také odstranit mastné skvrny.

Prášek na pečení musíte dat do vody, abyste získali hustou směs, naneste na špinavou oblast, nechte působit 25-30 minut, otřete navlhčenou houbičkou. A zatímco nástroj funguje, můžete vyčistit sporák a troubu.

Mýdlo na praní

Zdroj:poshepky.com

Prací mýdlo se používá pro kuchyňské povrchy a nábytek z přírodního kamene. Prací mýdlo také čistí plastové a dřevěné povrchy. Do mýdlové vody musíte navlhčit houbu.

Naneste produkt na špinavé skvrny a nechte působit 15 minut. Poté opláchněte vlhkým hadříkem.

Po použití mýdla pro domácnost se ujistěte, že povrch otřete do sucha čistým ručníkem, můžete dokonce i papírovým.

Share