Přední pneumoložka Martina Vašáková příliš nechápe nové celoplošné nařízení nošení roušek: „Považuji to ale za velmi tvrdé preventivní opatření, nikoli důvodný racionální krok“

Přední pneumoložka Martina Vašáková, která je rovněž přednostkou Pneumologické kliniky Thomayerovy nemocnice se domnívá, že nařízení vlády o plošném nošení roušek není zrovna správné.

„Toto rozhodnutí nedokážu ovlivnit. Jako každý jiný občan. Považuji to ale za velmi tvrdé preventivní opatření, nikoli důvodný racionální krok,“ odbornice říká, že ovlivnit rozhodnutí nemůže, ale považuje tento krok za velmi tvrdý a iracionální.

Zdroj: respiforum.cz

Vašáková nemůže pochopit, proč se znovu zavádí nošení roušek, když vláda dokola opakuje, že téměř ve všech okresech situace je bezpečná. Ani návrat dětí do škol není podle ní dostatečný důvod pro tak tvrdé opatření.

Zdroj: reflex.cz

Předsedkyně společnosti českých plicních lékařů si myslí, že není příliš zdravé trávit několik hodin denně se svými bakteriemi a děti tady pořad byly, pouze se přemístí do jiných komunit.

Zdroj: ihned.cz

Vašáková také dodala, že v Thomayerově nemocnici nemají žádného pacienta s covid-19 už několik měsíců, když na jaře jich měli vice než sto.

Pneumoložka říká, že v Praze aktuálně stačí Bulovka, kam posílají maximálně jednoho pacienta týdně. Navíc se koronavirus prý změnil a jeho průběh připomíná obyčejnou virózu.

Zdroj: g.cz

V Nemocnici na Bulovce uvedli, že nyní mají hospitalizováno třináct pacientů s covid-19. V březnu a dubnu jich byly desítky a nemocnice musela kupovat další plicní ventilátory.

Zdroj: echo24.cz

Pouze čtyři lidí jsou na JIP. Stejná situace je nyní i v Brně.

Martina Vašáková si myslí, že aktuální situace silně lidi polarizovala. Mnoho z nich se bojí o svůj život, i když by neměli.

Zdroj: vecerni-praha.cz

Někdo naopak roušku odmítá, protože toho má dost. „Lidé nevědí, na čem jsou,“ říká pneumoložka.

Vašáková nyní hlavně lituje děti, které budou muset roušky nosit. Je přesvědčená, že to nemá smysl, protože žáci stejně společně svačí a běhají na tělocviku.

Zdroj: vitalia.cz

Share