Bývalý ministr zdravotnictví Roman Prymula varuje před zhoršením situace: „Bude možná trochu zázrak, jestli se udržíme na stávajících počtech“

V úterý české laboratoře zaznamenaly 5 848 nových případů nakažení koronavirem, což je nejvyšší nárůst za posledních 14 dnů. Podíl pozitivních pacientů činil 25.65 % od provedených téměř 22 800 testů. Údaje zveřejnilo ministerstvo zdravotnictví.

I když se už několik dní rizikové skóre drží na úrovní 64 bodů, vláda nechystá návrat ze 3. pásma do vyššího čtvrtého.

Zdroj: youtube.com

Od začátku epidemie v březnu se v Česku nakazilo již téměř 557 tisíc lidí a 490 tisíc se již vyléčilo. Aktuálně nemocných v republice je kolem 58 tisíc lidí a většina má mírný průběh onemocnění. V nemocnicích zůstává 4 324 pacientů a 550 z nich jsou v těžkém stavu.

Podlehlo koronaviru celkem 9 136 lidí a denní počty obětí se v posledních dnech drží pod stovkou.

Zdroj: youtube.com

Bývalý ministr zdravotnictví Roman Prymula pro Seznam Zprávy uvedl, že situaci nevidí optimisticky a podle něho se v blízké době nedostaneme pod 1 000 nakažených denně.

„Bude možná trochu zázrak, jestli se udržíme na stávajících počtech,“ dodal Prymula.

Zdroj: youtube.com

Epidemiolog prohlásil, že rozvolňování přišlo velmi brzo a musí po něm dojít k navyšování počtu nemocných, protože lidé začínají více kontaktovat. Prymula řekl, že nyní musíme čekat na vakcínu.

Exministr tvrdí, že pro vládu nyní nebude jednoduché znovu opatření zpřísnit. Problém také vidí v tom, že k nárůstu nových případů dochází už teď, kdy do Vánoc je ještě daleko.

Zdroj: youtube.com

Prymula zdůraznil, že o svátcích lidé budou míň kontaktovat v práci, ale zvednou se rodinné kontakty.

To podle odborníka může vést ke zhoršení situace v lednu. Řešením budou prý pouze nějaká opatření, protože plošné očkování zatím je ve hvězdách.

Zdroj: youtube.com

PSALI JSME: ŠÍŘENÍ KORONAVIRU V ČESKU: 5 848 NOVÝCH PŘÍPADŮ NÁKAZY V ÚTERÝ, NĚKTERÁ OMEZENÍ VSTOUPILA V PLATNOST VE STŘEDU

PŘIPOMÍNÁME: BIDENŮV PLÁN: NASTUPUJÍCÍ PREZIDENT USA CHCE ZA 100 DNÍ DOSTAT VAKCÍNU KE 100 MILIONŮM AMERIČANŮ

Share