Posypala postel jedlou sodou: když dozvíte proč, začněte dělat totéž

Vždy je třeba pamatovat na osobní hygienu, protože na tom závisí stav našeho zdraví. Nejde pouze o umytí rukou nebo sprchování. Rádi bychom si promluvili o místě, kde spíte.

Zdroj: kenguru.plus

Mnoho lidí pravidelně mění své ložní prádlo a snaží se ho udržovat čisté, protože v noci tělo uvolňuje různé látky a částice, které jej znečišťuje. Toto je velmi správné rozhodnutí, ale je nutné vyčistit nejen ložní prádlo, ale i matraci.

To není snadné, protože běžná matrace se velmi obtížně umývá a existují-li nějaká záruka, že to pomůže? Před několika lety jsme se s manželkou dozvěděli, že matraci lze jednoduše posypat sodou. Tento produkt pomůže zničit všechny choroboplodné zárodky a znečištění.

Zdroj: ekokoutek.cz

Samozřejmě v obchodě najdete silnější chemikálie, které jsou určeny speciálně pro čištění matrací, ale po jejich použití musí být místnost několik dní větrána, protože tyto látky mohou být zdraví škodlivé.

Takže, aby byla vaše matrace vždy čistá, měli byste pravidelně každých 14 dní vyprat ložní prádlo. Nezapomeňte si posypat matraci sodou, abyste zabili všechny choroboplodné zárodky a zabránili množení roztočů.

Kontrolujte místo svého spánku a vždy udržujte pořádek!

Share