Předsedkyně TOP 09 Pekarová chce, aby firmy mohly propouštět zaměstnance bez udání důvodů: navrhuje také zvýšit odstupné

Předsedkyně TOP 09 Markéta Adamová Pekarová chce, aby zaměstnavatelé měli možnost propouštět pracovníky bez uvedení důvodů. Jako kompenzaci by dostali tříměsíční plat. Nyní zaměstnanci mají nárok na dvouměsíční.

Zdroj: top09.cz

Podle Pekarové je to cesta, jak by stát mohl přestat udržovat lidi na „mrtvých“ pracovních místech a umožnil jim hledat práci v jiných sektorech.

Šéfka TOP 09 uvedla, že pracovní místa nyní zanikají a částečně jsou udržována pouze díky státní podpoře. „Ta místa jsou ale ve skutečnosti mrtvá,“ řekla politička.

Zdroj: irozhlas.cz

Pekarová proto chce, aby společnosti měly možnost propouštět zaměstnance bez udání důvodů s vyplacením tříměsíčního platu. Dvouměsíční plat by zaplatil stát a zákon by platil pouze jeden rok.

„Návrh se týká kohokoli, je obecný,” uvedla Markéta Adamová Pekarova a tím upřesnila, že propouštět by mohly všechny firmy.

Zdroj: irozhlas.cz

Předsedkyně TOP 09 si myslí, že místa, která udržuje stát, stejně zaniknou a lidé potom nic nedostanou.

Pekarová rovněž zdůraznila, že díky odstupnému, zaměstnanci budou mít možnost hledat nové zaměstnání v jiném oboru nebo si doplnit vzdělání.

Zdroj: cz.sputniknews.com

Je přesvědčená, že volná místa jsou a přesouvají se do jiného oboru, jako je například on-line prodej.

Politička dodává, že se tímto způsobem nezaměstnanost nezvýší, protože stejně k tomu dojde. Stát prý nemůže věčně udržovat „mrtvá“ místa a k propouštění dojde, jen o měsíc později.

Zdroj: byznysnoviny.cz

Změny chce Pekarová prosadit v rámci pozměňovacího zákonu k tzv. kurzarbeitu.

Zdroj: a2larm.cz

Psali jsme:„Byla jsem nucena stávající prostory opustit“: Iveta Fabešová ztratila kavárnu a manžela

Share