„Nejsem spasitel“: nový ministr zdravotnictví Roman Prymula uvažuje o uzavření škol a omezení hromadných akcí

Premiér Andrej Babiš uvedl do úřadu nového ministra zdravotnictví, kterým se stal Roman Prymula. Ten následně prohlásil, že zhoršení situace kolem koronaviru může vest k uzavření středních škol a druhého stupně základních.

„Nejsem spasitel,“ řekl Prymula a dodal, že chce, aby ředitelé škol zavedli páteční volno.

Zdroj: irozhlas.cz

Nový ministr považuje za velké riziko hromadné akce, kde se konzumuje. Jako příklad disciplíny uvádí Německo.

Resort zdravotnictví proto má v plánu omezit rizikové hromadné akce. Prymula také zdůraznil, že odmítání roušky ohrožuje lidi kolem vás.

Zdroj: irozhlas.cz

Premiér Babiš dodal, že je důležité udržet kapacity nemocnic a být připravenými k jakémukoliv scénáři.

Roman Prymula na tiskové konferenci řekl, že nebude schvalovat opatření, která budou ničit republiku. Nechce být ministrem covidu a dělat personální zemětřesení na ministerstvu.

Zdroj: extra.cz

„Nedovedu si představit nikoho kompetentnějšího, který by stál v čele boje proti druhé vlně pandemie,“ prohlásil prezident Miloš Zeman během jmenování nového ministra zdravotnictví.

Prymula ve funkci nahradil Adama Vojtěcha, který v pondělí překvapivě rezignoval. Epidemiolog se během koronavirové krize věnoval boji s epidemií a krátce dokonce vedl Ústřední krizový štáb.

Zdroj: denik.cz

Před tím byl náměstkem ministra Vojtěcha. Ministr má nyní v plánu zavedení nových opatření, která by měla zamezit nárustu nakažených.

Uvažuje také o nouzovém stavu, pokud se denní čísla nakažených budou pohybovat v rozmezí 6 až 8 tisíc pacientů.

Zdroj: aktualne.cz

Share