Proč byste měli zastřihnout roh houby na mytí nádobí

Nedávno byly provedeny studie, na jejichž základě bylo znovu potvrzeno, že se houba určená k mytí nádobí by se měla měnit nejméně jednou týdně.

Zdroj: hotelstyle.by

To by mělo být provedeno, i když se pravidelně umývá pomocí sody, octa nebo jiným způsobem. Včetně po dezinfekci v mikrovlnné troubě.

  • Žádný postup nemůže úplně zabít všechny bakterie, které se v něm během používání hromadí. Ve skutečnosti lze zničit pouze asi 60 % bakterií. Houby ale stojí peníze, a proto mnozí prostě nemohou vyhodit, co vypadá jako nové.
  • Ti, kteří se nemohou přivést, aby vyhodili houbu na nádobí, ji mohou jednoduše odříznout z rohu a použít ji dále. Ale ne mýt nádobí. Řezaný roh slouží jako značka, aby nedošlo k záměně s novým.
  • Taková houba může být použita pro jiné účely v domácnosti, čímž eliminuje vniknutí bakterií z houby do jídla.

Zdroj: freelancehack.ru

Pro hygienické účely

Houba na nádobí lze připsat nejšpinavějším věcem v domě, přestože je neustále v kontaktu s čisticími prostředky. Podle analýz hromadí obyčejná houba 200 tisíckrát více nečistot než sedátko na toaletě!

Slouží jako druh akumulátoru bakterií, které v průběhu času prostě nemají čas na vymytí. Vzhledem k tomu, že houby se obvykle používají nejen k mytí kuchyňského náčiní, ale také k čištění kamen, a dokonce i zvířecích misek, není to překvapivé.

Zdroj: freelancehack.ru

Odborné rady – vyměňte houbu jednou týdně. Proto je lepší, když má dům několik hub na různých místech.

Pokud však existuje pouze jedna houba, bude nutné odříznout roh tak, aby nedošlo k záměně, protože barevné rozdíly nemusí také pomoci. Houby nevhodné k mytí nádobí lze označit stejným znakem a použít je k čištění.

Zdroj: freelancehack.ru

Proč zastřihnout roh houby

Pokud se houba používá déle než sedm dní, přestanou pomáhat jakékoli metody kontroly bakterií. Dokonce ani v chloru bakterie zcela nevymizí.

Velmi malá část zůstane a začne zaplňovat celou houbu. Vědci dosud nevyvinuli nástroj, který by mohl tento problém vyřešit.

Často nejsou takoví majitelé, kteří hubku házejí do koše přesně včas. Nejčastěji pokračují v používání houby, dokud nevyvolá úplně neslušný vzhled. Ale i v tomto případě někteří dávají přednost tomu, aby to jednoduše odložili stranou pro jiné účely, než aby je vyhodili.

Zdroj: freelancehack.ru

Když je morálně obtížné vyhodit houbu, musíte odříznout roh. K tomu jsou ideální nůžky nebo nůž. V budoucnu bude obtížné si ji zaměnit s novou a stále celou houbou, okamžitě bude jasné všem, kdo je nový a starý.

Se starou houbou můžete umýt popelnici nebo domácí misky. Někteří používají pro praní obuvi oříznuté houby.

Share