Je mi 54 let a rozhodla jsem se ukončit komunikaci s kamarádkami a podala žádost o rozvod: Teď vysvětlím, proč jsem se v tomto věku jsem se rozhodla pro tak zásadní změny

Jmenuji se Olga, je mi 54 let. Rozhodla jsem se ukončit komunikaci s kamarádkami a podala žádost o rozvod. Proč? Teď vám vysvětlím, proč jsem se v tomto věku jsem se rozhodla pro tak zásadní změny.

Zdroj: zamechatelno.fun

Jsem unavená ze závazků. Chci být svobodná a nezávislá. Děti, příbuzní, manžel, známí, kolegové po mně neustále něco chtěli.

Věnuji jim hodně času, na sebe nemám ani vteřinu. Kamarádky se staly sobeckými, nikdy mě neposlouchají, ale já musím poslouchat jejich prázdné drby.

Mám jen sebe a můžu se o sebe postarat, protože všem je to jedno.

V průběhu let jsem si uvědomil, že je snadnější žít tím, že přemýšlím o sobě, aniž bych si bral k srdci požadavky a touhy někoho jiného.

Je mi dobře o samotě, nepotřebuji společnost. Moje vrstevnice říkají, že mě to nezajímá.

Manžel přichází domů jen se najíst a převléknout se, je unavený, máme různé zájmy a názory na život. Ani spolu nemluvíme.

Zdroj: zamechatelno.fun

Když jsem poprvé zůstala sama, byla jsem překvapená, jak dobře mi je.

Můžu si číst knihy v tichu, můžu sledovat seriály a řvát, můžu jíst, co chci já, ne manžel/děti.

Neztrácím své životní zdroje na ostatní, našla jsem vnitřní harmonii a častěji se usmívám bez důvodu.

Teď se nezlobím kvůli maličkostem a neutrácím peníze za něco, co se mi zdá zbytečné.

Když mi kamarádky volaly do kavárny, chodila jsem kvůli respektu k ním, i když jsem věděla, že domácí pizza je pro mě milionkrát chutnější.

Jsem zvyklá zacházet s financemi šetrně, takže je utrácím jen za důležité věci.

Můj manžel je přesný opák – velmi rád utrácí peníze.

Kupoval různé blbostí, škodlivé jídlo, rozmazloval dětí nepotřebnými hračky. Vždycky jsem se trápila, ztrácela jsem náladu, protože před výplatou to bylo ještě tak daleko.

Zdroj: kanalukraina.tv

Moje bývalá kamarádka komunikuje s mnoha lidmi a všichni jsou považováni za nejlepší přátele.

Každý den si s nimi povídá na videohovoru, posílá jim nejrůznější obrázky ve Viberu a gratuluje k různým svátkům. Kdybyste viděli její tvář, když zavěsí, tak falešnou osobu je těžké najít.

Všichni ji považují za přátelskou, ale vím, že uvnitř je prázdná.

Samota je určitě skvělá. V mladých letech jsem chtěla hlučné večírky, spoustu přátel a zábavy, ale po 50 letech se priority mění.

Chápu, že čas běží, takže se chci konečně postarat o sebe.

Zdroj: subscribe.ru

Share