Profesor Jaroslav Flegr prohlásil, že brzy budeme mít 4000 případů nakažení koronavirem denně: chce, aby vláda uzavřela školy

Evoluční biolog a parazitolog Jaroslav Flegr už minulý měsíc psal, že se denní nárůsty budou zvyšovat. Nyní říká, že denně bude přibývat až 4 000 nových případů a jedná se otázku „existence lidstva“.

Zdroj: zivotvcesku.cz

K takovým výsledkům odborník dospěl díky tomu, že už létá přednáší evoluční parazitologii a sledováním společnosti, která se chová bezstarostně a oslavuje konec epidemie. Lidé prý ale nevěděli, co je čeká v září.

Rozhodl se proto o tom napsat na svém blogu ve srozumitelné formě.

Zdroj: vitalia.cz

Jaroslav Flegr předpokládal, že první tisícovkový nárůst bude právě 11. září. To se ale stalo o několik dní dříve.

„Ta potvora se šíří dokonce rychleji, než jsme předpokládali,“ řekl profesor.

Zdroj: novinky.cz

Považuje za nebezpečí bezstarostné chování lidí. Vyčítá jim objímání, podávání rukou, hromadné akce, odmítání roušek apod.

Flegr dodává, že šíření viru nahrává i skutečnost, že lidi k rizikovému chování často nabádají dokonce lékaři, když se snaží epidemii zlehčovat.

Zdroj: idnes.cz

Epidemiolog je však přesvědčen, že roušky mají účinek a dokážou zásadně změnit šíření epidemie.

Jaroslav Flegr říká, že opatření byla zavedená příliš pozdě. Navíc chce, aby se zavřely univerzity, protože tam lze vyučovat dálkově bez problémů.

Zdroj: flegr.com

Dokonce by se měly zavřít i střední školy a druhé stupně základních. Zavření prvního stupně ale bude mít ekonomické dopady.

Opatření údajně nárůst pouze brzdí a východiskem je vakcinace nebo promořování, které ale bude stát desetitisíce životů.

Zdroj: seznamzpravy.cz

Flegr také varuje před tím, že bude stále mutovat a v budoucnu se přizpůsobí ke svému nejčastějšímu hostiteli. To jsou mladé lidé.

Může tím pádem nastat doba, kdy začne zabíjet mladou populaci stejně jako během první světové války španělská chřipka.

Zdroj: eurozpravy.cz

Navíc po koronaviru mohou zaútočit také další nemoci, které v minulosti neměly šanci. Příčinou jsou přehuštěná města a hodně kontaktů mezi lidmi.

„Běžíme závod o existenci lidstva,“ říká Jaroslav Flegr.

Share