První veřejné vystoupení prezidenta po operaci: Miloš Zeman vystoupí v TV Prima

Po zlomenině ruky a operaci prezident Miloš Zeman plánuje první veřejné vystoupení. V neděli hodlá vystoupit v TV Prima. S největší pravděpodobností prezident promluví o státním rozpočtu a o cestě předsedy českého Senátu na Tchaj-wan. O tom, že prezident chce vystoupit v neděli v TV Prima, informoval deník Echo24.

Mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček řekl pro Echo24, že rozhovor se uskuteční v neděli dopoledne. Zároveň ale neřekl, v jaké televizní stanici se to stane.

Zdroj: Blesk / Jakub Poláček

Jiří Ovčáček také řekl, že není známo, jak dlouho bude rozhovor trvat, podle něj to záleží na televizi.

Zároveň tiskový mluvčí TV Prima Matěj Štýs potvrdil informaci, že právě v jejich televizním vysílání bude přítomen prezident.

Zdroj: Blesk / TONDA TRAN

„Mohu Vám potvrdit, že hostem nedělní Partie Terezie Tománkové bude český prezident Miloš Zeman,“ řekl Matěj Štýs pro Echo24.

Podle něj bude mnoho témat k diskusi. Mluvit se bude například o státním rozpočtu, o situaci kolem koronaviru a opatřeních proti němu, o vztazích s Čínou a o cestě Miloše Vystrčila na Tchaj-wan.

Zdroj: Dan Materna, MAFRA

Naposledy mohli lidé prezidenta vidět v úterý 25. srpna před nehodou, kdy si poranil ruku. Téhož dne Pražský hrad zveřejnil fotografii s prezidentem.

Miloš Zeman tehdy jednal s předsedou strany SPD a místopředsedou Sněmovny Tomiem Okamurou. Večer 25. srpna prezident upadl a zranil si ruku, poté byl hospitalizován.

Zdroj: Michaela Danelová / Czech Radio

V noci byla provedena operace a prezidentovi byl implantován titanový hřeb do paže. Nyní se zotavuje po operaci a už je na zámku v Lánech, nikoliv v nemocnici.

Poté se neobjevila žádná oficiální publikace s fotografií prezidenta.

Share