„Nenechte se svést názory amatérů“: Miloš Zeman vyzval lidi, aby dodržovali opatření a méně naslouchali všelijakým amatérům

Prezident Miloš Zeman požádal všechny občany České republiky, aby věřili odborníkům, ale ne amatérům. Proto také vyzval všechny, aby se voleb zúčastnili. O tom prezident mluvil během rozhovoru na Frekvenci 1 v neděli.

Prezident Miloš Zeman vyjádřil svůj názor na to, že Adam Vojtěch odstoupil z funkce ministra zdravotnictví. Podle něj nebyl špatným ministrem.

Zdroj: Blesk / TONDA TRAN

Podle něj je ale nyní jiná situace a právě v této funkci by měl být epidemiolog. Romana Prymulu označil za odborníka ve svém oboru, takže o nové kandidatuře na ministra nepochyboval.

Podle něj novému ministrovi zdravotnictví nic neradil, protože není zdravotník, raději poslouchá rady odborníků.

Zdroj: YouTube / CGTN / CCTV

Doporučil, aby se každý občan České republiky choval stejně jako on, a to naslouchat názorům virologů a epidemiologů.

V neděli se konala demonstrace proti nošení roušek. Podle prezidenta by demonstranti „měli nechat změřit inteligenční kvocient“.

Zdroj: Archiv Blesku

Hovořil také o volbách, které se uskuteční velmi brzy. Požádal občany, aby také přišli na volební místa a hlasovali pro svého kandidáta, kterého preferují.

„I když si myslím, že je Senát naprosto zbytečný, budu volit úspěšného ředitele velké nemocnice, protože si myslím, že v Senátu by měl být odborník na zdravotnictví,“ řekl Miloš Zeman.

Zdroj: Twitter / Jiří Ovčáček

Prezident vysvětlil, že půjde volit, protože nemá právo k tomu vyzývat ostatní, pokud to sám neudělá.

1. října bude přesně rok po smrti Karla Gotta, prezident přiznal, že jeho písně poslouchá často. Brzy dostane Ivana Gottová ocenění za svého zesnulého manžela z rukou prezidenta Zemana.

Zdroj: YouTube / prezidentskedebaty

Také Miloš Zeman hodlá vyznamenat nového ministra zdravotnictví Romana Prymulu. Oceňuje jeho práci, kterou na jaře udělal pro překonání první vlny koronaviru.

https://twitter.com/PREZIDENTmluvci/status/1310254819135950848

Share