Roman Prymula mluví o druhé vlně a navrhuje omezit rodinné oslavy: Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch má ale trochu jiný názor

Letos na jaře se Roman Prymula stal jednou z nejznámějších tváří české politiky. Tehdy ještě pracoval jako náměstek ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha. Mnozí Češi si ho pamatují kvůli jeho kontroverzním výrokům. Názor lidí na epidemiologa se rozdělil na dva tábory, pro některé je hrdina a pro jiné příliš radikální.

Roman Prymula před několika měsíci skončil ve funkci náměstka ministra zdravotnictví, nyní pracuje jako vládní zmocněnc pro vědu a výzkum.

Zdroj: Deník / Divíšek Martin

Teď nemá rozhodující hlas, může jen radit, ale přesto jeho výroky berou Češi velmi vážně.

Například nedávno epidemiolog uvedl, že podle něj by nyní bylo dobré omezit rodinné oslavy. Řekl, že by bylo dobré omezit počet lidí na takových oslavách, protože velmi často tam dochází k šíření viru.

Zdroj: ČTK

Řekl, že by bylo dobré držet se takových omezení několik příštích měsíců.

Ale někteří občané říkají, že pokud budete neustále poslouchat pana epidemiologa, můžete začít panikařit.

„Nejhorší smrt je z vyděšení,“ řekla jedna dotázaná žena pro TV Nova.

Zdroj: Michal Šula, MAFRA

Pokud jde o masové akce, tak si myslí, že budou brzy zakázány.

Podle něj je nutné snížit velké shluky lidí na jednom místě.

Epidemiolog Rastislav Maďar mezitím uvedl, že efekt roušek bude viditelný za několik týdnů. Podle něj to ale už nebude stačit a bude nutné přijmout i další protivirové opatření.

Zdroj: Profimedia.cz

Roman Prymula uvedl, že podle něj už začala druhá vlna koronaviru.

Ministr zdravotnictví má ale trochu jiný názor a vysvětlil.

„Druhou vlnou bychom současnou situaci mohli nazvat, kdyby nebyly žádné případy a potom se znovu objevily. Ale tak to není,“ řekl Adam Vojtěch.

Zdroj: Instagram

Na jaře Roman Prymula svými výroky šokoval českou veřejnost. Například řekl, že hranice mohou být uzavřeny na 2 roky a radil lidem, aby žili v menších skupinách.

Premiér Andrej Babiš tehdy řekl, že někdy vláda musí neustále reagovat na výroky Romana Prymuly, které všechny šokují.

Zdroj: Profimedia

Podle politologa Jana Kubáčka zůstává Roman Prymula důležitou postavou v české politice. Sice často říká věci, které se neshodují s názory jiných odborníků či politiků, ale stejně ho poslouchají.

Share