Roman Prymula představí vládě návrh na nouzový stav: zvažují se i další opatření

Roman Prymula o něco dříve už hovořil o nouzovém stavu a nových opatřeních. V úterý plánoval předložit návrh na nouzový stav svým kolegům v kabinetu. Měl by jim také sdělit nová opatření, která ministerstvo plánuje zavést. V pondělí o tom mluvil předseda vlády Andrej Babiš.

Roman Prymula to možná řekne svým kolegům během jednání Rady vlády pro zdravotní rizika. Jednání mělo začít v osm hodin ráno.

Zdroj: LADISLAV KŘIVAN, MAFRA

Původně byla Rada vlády zřízena jako alternativa k Ústřední krizovému štábu.

Kromě Romana Prymuly jsou členy této Rady předseda vlády Andrej Babiš, místopředseda Jan Hamáček, ministr obrany Lubomír Metnar, předseda Asociace krajů ČR a zároveň hejtman Vysočiny Jiří Běhounek.

Zdroj: Michal Růžička, MAFRA

Také během zasedání Rady jsou přítomny vládní zmocněnec pro IT a digitailzaci Vladimír Dzurilla anáměstek ředitele VZP pro zdravotní peči David Šmehlík.

Premiér Andrej Babiš uvedl, že o schválení návrhu navyhlášení nouzového stavu rozhodne vláda ve středu. Svoláno bude mimořádné zasedání kabinetu.

Zdroj: YouTube / Ministerstvo zdravotnictví ČR

Ministr vnitra Jan Hamáček předpokládá, že by ministr zdravotnictví mohl navrhnout nová opatření, která by semohla týkat masových akcí.

Roman Prymula se měl také sejít s minisrtem školství Robertem Plagou, aby projednal další opatření ve školách a dalších vzdělávacích institucích.

Zdroj: Jan Handrejch, Právo

V poslední době se například spekuluje, že by mohla být opět zavedena dálková výuka pro strední školy. Zatím ale o tom není žádné oficiální rozhodnutí.

Někteří rodiče již souhlasí s výukou online, ale mnohým rodičům se v minulosti nelíbily takové zkušenosti.

Share