„To běžná „chřipečka“ skutečně není“: Roman Prymula ve veřejném dopise vyzval lékaře, aby alespoň na chvíli nevyjadřovali své názory

Ministerstvo zdravotnictví zveřejnilo na svém webu veřejný dopis ministra zdravotnictví Romana Prymuly. Ministr oslovil všechny lékaře, kteří kritizují kroky ministerstva zdravotnictví, a také požádal, aby o tom už veřejně nemluvili.

Roman Prymula oslovil všechny lékaře, kteří rádi mluví o koronaviru a opatřeních, která Ministerstvo zdravotnictví přijímá.

Zdroj: Deník / Zbyněk Pecák

Ministr uvedl, že podle skutečnosti není koronavirus vůbec běžnou chřipkou. Proto požádal mnohé z těchto lékařů, aby alespoň na chvíli veřejně nevyjádřovali svůj názor.

Ministr zdravotnictví vysvětlil, že pokud nic nepodnikne, bude nárůst nákazy exponenciální, zatím je jen lineární.

Zdroj: Profimedia

Před několika dny sepsala skupina renomovaných lékařů petici, kde žádali zrušení opatření ministerstva zdravotnictví. Podle nich tato opatření nemají smysl.

Mezi těmito lékaři byli například známý zubař Roman Šmucler, kardiochirurg Jan Pirk či psychiatr Radkin Honzák.

Zdroj: Instagram

Otevřený dopis napsal také Milan Kubek, prezident České lékařské komory. Požádal ale občany, aby dodržovali opatření, která zavedlo ministerstvo zdravotnictví.

Když se Roman Prymula stal ministrem zdravotnictví, kromě vedení ministerstva a boje proti koronaviru dostal ještě jeden úkol. Měl zlepšit komunikaci mezi veřejností a ministerstvem.

Zdroj: Profimedia

„Jasně jsem mu řekl, aby si zařídil, aby za celý resort komunikoval jenom on. Aby nekomunikoval každý ředitel, imunolog fakultní nemocnice a podobně,“ řekl předseda vlády Andrej Babiš.

Ministr zdravotnictví také kritizoval chování médií ohledně koronaviru.

Řekl, že to bylo iracionální a že nyní se polovina občanů velmi bojí koronaviru a jiní už vůbec nereagují na žádné pokyny.

Druhá polovina tento virus zcela podceňuje.

Zdroj: Profimedia.cz

Roman Prymula také připomněl, že ministerstvo se zabývá nejen problémy s koronavirem, ale i dalšími běžnými záležitostmi ministerstva.

Koneckonců, existují i jiné zdravotní problémy v populaci, kromě covid-19.

„Nechci být ale pouze ministrem COVID-19, ale celého zdravotnictví,“ řekl Roman Prymula.

Zdroj: YouTube / INFO CZ

Ministr slíbil, že udělá vše pro to, aby se život v Česku co nejdříve vrátil do normálu a aby se šíření viru zpomalilo.

Dodal, že to není jednoduchý úkol, a proto žádá o pomoc všechny občany.

Zdroj: YouTube

Share