„Nyní ryjeme tak trošku držkou v zemi“: ekonom Tomáš Sedláček zkritizoval vládu a tvrdí, že nedostatečně pečuje o občany a nezvládá druhou vlnu koronaviru

Na sociálních sítích se do vlády pustil ekonom a bývalý poradce Václava Havla Tomáš Sedláček.

Ten uvedl, že vláda nedostatečně pečuje o své občany.

Sedláček tvrdí, že kabinet nezvládá řešit koronavirovou krizi a prý už dokonce i Slovenko je na tom lépe.

Zdroj: mup.cz

Ekonom napsal, že sice první vlnu Česko zvládlo bravurně, ale s tou druhou jsou velké potíže. Při tom nám zůstal stejný premiér. Navíc vládě vytkl odmítnutí pomoct ostatním zemím.

Tomáš Sedláček porovnal Česko se Slovenském, které se v minulosti kvůli ekonomickým prblémům málem nedostalo do EU a NATO.

Tvrdí, že nyní naopak ČR je na chvostu zejména kvůli výrokům naších politiků a odmítání pomoc ostatním zemím v Evropě.

„Nyní ryjeme tak trošku držkou v zemi,“ tvrdě prohlásil poradce bývalého prezidenta s tím, že se do podobné situace země dostala poprvé za třicet let.

Sedláček řekl, že Slovenko těžké období využilo k tomu, aby se odrazilo de dna a povedlo se jim to. Podle ekonoma jejich ekonomika nyní funguje lépe než u nás.

Zdroj: irozhlas.cz

„Kéž bychom tuto ostudu využili tak i my,“ prohlásil a dodal, že v minulých letech ekonomické problémy nebyly tak velké.

Zdroj: ihned.cz

Tomáš Sedláček řekl, že se nyní nemůžeme spoléhat na politiky, kteří nepečují o své občany. Žádá veřejnost o změnu organizace života a radí například, aby zdravé dětí střídavě hlídali sousedé.

Nakonec Sedláček prohlásil, že se mu nechce věřit, že premiér Babiš o druhé vlně věděl a pouze z politických důvodů opatření posunul.

Zdroj: ihned.cz

„Je příliš laciné si myslet, že z nás naše vláda dělá voly schválně,“ řekl ekonom s tím, že se možná v budoucnu náš lockdonw rozšíří i do jiných zemí.

Slováček také doufá, že Češi neskončí jako „karanténi Evropy“.

Zdroj: ihned.cz

Share