Skvělý tip pro domácnost: přísada do květináče, aby vaše domácí rostliny rostly bujně

Je známo, že banány milují nejen děti, ale téměř všichni dospělí. Mimochodem, toto ovoce již dávno přestalo být exotické v naší zemi, protože už je možné je pěstovat i doma.

O výhodách banánu není nutné mluvit. Plody tohoto ovoce obsahují obrovské množství cenných vitamínů a živin.

Zdroj: pinterest.com

Ne každý však ví, že banán není jen skvělé občerstvení, ale také prostředek, který pomáhá „krmit“ domácí rostliny, které rostou v květináčích na okenním parapetu.

Květiny, do které se přidávají banány, začínají aktivně růst a kvetení se několikrát zvyšuje. Jak tedy správně používat banán k hnojení domácích rostlin?

Zdroj: pinterest.com

Za prvé, musíte použít slupku z banánů. Koncentrovala se v něm většina živin: fosfor, hořčík a také draslík. Ve skutečnosti umožňují rostlinám normálně rozvíjet, přinášet ovoce.

Stojí za to říci, že způsob hnojení rostlin pomocí banánové slupky je poměrně jednoduchý. Vše, co musíte udělat, je dát před výsadbou rostliny na dno květináče banánovou slupku.

Zdroj: pinterest.com

Zatímco banánova slupka se bude rozkládat v zemi, rostlina bude čím dál silnější a také bude neustále dostávat stopové prvky, které jsou tak potřebné pro jeho růst.

Nejprve nakrájejte slupku na malé kousky. Do květináče nasypte drenáž a také trochu země. Pak se výsledné hnojivo položí na už nasypanou zem.

Zdroj: pinterest.com

Do květináče střední velikosti stačí 5-6 kusů slupky. Zbývá jen zasadit květinu, naplnit její kořeny zeminou. To je vše, hnojivo je připraveno.

Zdroj: pinterest.com

Tímto jednoduchým způsobem můžete „nakrmit“ jakoukoli rostlinu, kterou plánujete pěstovat doma na parapetu. Je však třeba dodržovat se některá opatření, aby rostlina nebyla zničena.

Faktem je, že na slupce mohou být různé bakterie, infekce, které během několika dní zničí květinu. Proto před použitím hnojiva je třeba slupku pořádně umýt mýdlem.

Zdroj: pinterest.com

Share