„Smíchala jsem citronovou šťávu s aspirinem a aplikovala směs na nohy přes noc“: Na ráno jsem neočekávala takový výsledek

Kyselina acetylsalicylová (aspirin) je nutností v každé skříni domácí lékárničky. Aspirin je „sanitkou“ pro horečku nebo bolest hlavy: je vždy po ruce. Aspirin však není užitečný pouze v těchto případech, je možné jiné použití této tablety v domácnosti.

Zdroj: poshepky.com

Použití kyseliny acetylsalicylové

1. Čerstvé květiny.

Zdroj: hodo.com.ua

Pokud rozpustíte aspirin ve váze s květinami, uchová si svoji krásu tak dlouho, jak je to možné.

2. Zlepšení půdy.
Kyselina acetylsalicylová může léčit půdu infikovanou hříbkem. Jedna tableta se rozpustí v 1 litru vody a roztok se nalije do půdy.

3. Vybitá autobaterie.
Pokud v zimním ránu nebo v jiné situaci zjistíte, že auto nenastartuje, zkuste hodit na baterii půl tablety na 1 baterii destilovanou vodou. Tato metoda je pro vás vhodná, pokud je autobaterie kyselá.

4. Skvrny od potu.

Zdroj: poshepky.com

Smíchejte 2 tablety s 1 sklenicí vody a naneste na skvrny. Nechte působit tři hodiny a potom vyprat obvyklým způsobem.

5. Akné a zánět.
Připravte si speciální pastu: 1 tabletu rozdrtit a smíchat s vodou. Naneste 2 minuty a opláchněte vodou. Aspirin zmírní zánět a zarudnutí.

6. Ušlapané chodidlo.

Zdroj: poshepky.com

Aby vaše pokožka na nohou byla jemná a sametová, musíte rozdrtit několik tablet aspirinu a přidat polovinu lžičky citronové šťávy a trochu vody. Tato směs se nanáší na chodidlo, pak bavlněné ponožky a plastové sáčky. Procedura trvá 10-15 minut. Pak by se na mozoly musíte zacházet s pemzou.

7. Kousnutí hmyzem.

Pokud vás kousne vosa, ošetřte ránu aspirinem. Smíchejte 1 tabletu aspirinu se sklenicí vody a ošetřte ránu roztokem.

8. Na vlasy.

Zdroj: tricholog.ru

Chcete-li se zbavit lupů, rozmačkejte několik tablet aspirinu a při umývání hlavy přidejte do šamponu. Přidržte směs na vlasy několik minut, poté opláchněte a znovu si umyjte hlavu pouze šamponem.

Takto může jedna pilulka pomoci v různých oblastech našeho života.

Share