„Chceme konec levné práce a budeme dělat všechno pro to, aby platily adekvátní mzdu“: Jan Hamáček představil začátek kampaně a sociální demokraté tvrdí, že v krizi ochrání občany

ČSSD zahájila kampaň před senátními a krajskými volbami. Předseda strany Jan Hamáček představil začátek kampaně a sociální demokraté tvrdí, že v krizi ochrání občany. Jan Hamáček uvedl, že jedním z problémů celého Česka je levná práce. Chtějí, aby Češi dostávali slušnou mzdu.

ČSSD ukázala veřejnosti video, které bude prezentovat jejich stranu. Uvádí, že to byl právě ministr vnitra Jan Hamáček, kdo vedl Ústřední krizový štáb v době pandemie koronaviru.

Zdroj: MAFRA

Zmiňuje se i ministr zdravotnictví Adam Vojtěch, dá se dokonce říci, že je kritizován. Sám Jan Hamáček přitom tvrdí, že tímto videem rozhodně nechtěli vymezovat vůči koaličnímu partnerovi.

„Celý ten příběh je o tom, že jsme to zvládli,“ vysvětlil pro iDNES.cz Jan Hamáček.

Zdroj: Dan Materna, MAFRA

Lidé také viděli speciální volební předmět jejich strany. Bylo to trochu symbolické, protože je to láhev dezinfekčního prostředku oblečená v červeném svetru.

Zdroj: Dan Materna, MAFRA

Mnozí si pamatují ministra vnitra, když v době nouze nosil na sobě červenou mikinu. Tehdy na to řada občanů upozornila.

Zdroj: Dan Materna, MAFRA

Na sobě měla i červené šaty ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová. Bude kandidovat ve svém kraji a jejím hlavním konkurentem bude zlínský hejtman Jiří Čunek z KDU-ČSL.

Zdroj: Josef Kopecký, iDNES.cz

Předseda sociálních demokratů také uvedl, že jejich strana hodlá regulovat agenturní zaměstnávání. Podle něj je to určitý problém, protože někteří lidé „v blízkosti velkých center jsou terorizováni.“

Zaměstnanci těchto firem jsou často cizinci. Agentury pro ně poskytují práci.

Zdroj: ČTK

Jan Hamáček upozornil, že zaměstnanci agentur patří mezi nejzranitelnější skupiny zaměstnanců. Proto je jejich cílem ochránit tyto lidi.

„Chceme konec levné práce a současně budeme dělat všechno pro to, aby zejména ty velké, nadnárodní koncerny platily adekvátní mzdu,“
Jan Hamáček upozornil, že jejich strana hodlá hájit zájmy zaměstnanců a střední třídy.

Zdroj: Twitter Jiřího Ovčáčka

Jedním z následujících témat ČSSD bude diskuse o uplatnění lidí nad 50 let na trhu práce. Lidé potřebují sociální garance.

Share