Ivan Bartoš: „My jsme vládě důvěru v minulosti v žádném hlasování nikdy nedali“, Šéf Pirátů říká, že strana uvažuje o podpoře rozpočtu s 500 milionovým schodkem, ale nepovažuje to za podporu vlády

Šéf Pirátů Ivan Bartoš říká, že strana uvažuje o podpoře rozpočtu s 500 milionovým schodkem, ale nepovažuje to za podporu vlády Babiše.

Nyní se podle Bartoše neřeší důvěra vládě ale rozpočet, který kvůli krizi bude mít rekordní schodek.

Zdroj: barrandov.cz

Hlavní cílem Pirátů je zvládnutí krize a podporu rozpočtu nepovažují podporou Babiše.

Rovněž Bartoš dodává, že strana chce, aby peníze byly tam, kde je jsou potřeba a dostaly je všechny obce. Chtějí také schválení zákonů, kteří souvisí s rozpočtem a řešením krize.

Zdroj: barrandov.cz

Další podmínkou pro podporu rozpočtu je spravedlivé rozdělení peněz občanům a firmám, které kvůli epidemii přišli o příjmy. Jediným východiskem řešení krize je jednání s ANO.

Ivan Bartoš je přesvědčen, že v opozici vidí racionalitu jejich rozhodnutí. Piráti chtějí, aby rozpočet byl transparentní a vláda se nemohla opírat o komunisty za úplatu.

Zdroj: e15.cz

Dalším tématem pro debatu je přebujelý státní aparát, na kterém by se mohlo ušetřit a schodek by tím pádem byl menší.

V době, kdy firmy a domácnosti šetrně hospodaří, stát zatím v tomto sektoru nezasáhl.

Zdroj: kafkadesk.cz

Piráti například navrhují omezit výdaje na PR resorty, kdy se díky státním penězům zviditelňují politici z vládních stran.

V budoucnu Piráti odmítají účast ve vládě s korupčníky a nekompetentními lidmi. Proto strategie před volbami v roce 2021 bude podobná jako v roce 2017.

Zdroj: wikimedia.org

Ivan Bartoš tvrdí, že s opozici spolupracují velmi úzce, ale společná koalice v budoucnu by znamenala ústupky. Ty jsou ochotní projednat, pokud nebudou v rozporu s programem strany.

Spolupráce před volbami s jinými stranami je možná, rozhodne o tom ale celostátní fórum Pirátské strany.

Zdroj: eurozpravy.cz

Ivan Bartoš prozradil, že se setkal s předsedou spolku Milion chvilek pro demokracii Mikulášem Minářem. Podporuje jeho snahu, ale musí respektovat snahu ostatních, když se pouští do opozice.

Kritika Mináře může mít špatný vliv na politiky, kteří se práci pečlivě věnují. Občas je to až absurdní podle Bartoše, když se opozičním politickým stranám vytýká malá aktivita.

eurozpravy.cz

Ivan Bartoš uznává, že Andrej Babiš dokázal to, co nemohli udělat jeho předchůdci, ovládnout celou zemi.

Cílem Pirátů však není porazit jenom Babiše, ale vytvořit svobodnou a digitálně propojenou společnost.

Zdroj: novojicinsky.denik.cz

Share