Stříbro ztmavne nejen tak: Každý by měl vědět, že to má vysvětlení

Někdy se stane, že ozdoby z drahých kovů z nějakého důvodu náhle ztmavnou. A nezáleží na tom, že se o ně dobře staráte a pravidelně je čistíte.

Zdroj: zyttia.org

Co říkají lidé? Na otázku, proč stříbro zčerná, tradiční léčitelé odpovídají, že jde o poškození.

Koneckonců, jak víte, tento kov má antibakteriální vlastnosti, a proto jsou příbory z něj vysoce ceněni.

Zdroj: pinterest.com

Ale to všechno má vědecké vysvětlení.

Většina stříbrných výrobků obsahuje doplněk mědi, který pod vlivem vlhkosti a čerstvého vzduchu oxiduje. Proto se na tomto kovu může vytvořit plak, který se postupně ztmavne.

Zdroj: pinterest.com

Je pravda, že rychlost tvorby tohoto plaku je odlišná a závisí na frekvenci kontaktu s vodou, změně klimatu, vlhkosti vzduchu. Vzhled šperků je také ovlivněn vnitřními procesy těla.

Ne všechny stříbrné šperky, které pravidelně nosíte, se někdy mohou ztmavnout. Nedělejte poplach, je lepší dobře analyzovat.

Zdroj: pinterest.com

Vezměte v úvahu, že většina mazových žláz je umístěna na hrudi, takže řetězce a přívěsky jsou náchylnější k zčernalosti (v důsledku pocení, spíše než znehodnocení).

Také stojí za to zkontrolovat hormonální rovnováhu.

Popřemýšlejte o tom, proč stříbro zčernalo, vzpomeň si, jestli jsi nedávno nezažila silný stres, zda jsi nebrala nový lék s obsahem síry, zda nebyla intenzivní fyzická námaha. Možná právě proto.

Zdroj: pinterest.com

Změna barvy stříbra, ztmavnutí nebo naopak vysvětlení, může znamenat poruchu ledvin a problémy s lidským nervovým systémem.

Pokud ne všechny šperky ztmavnou, ale pouze určité, pak je to důkaz, že existují lokální poruchy endokrinního systému.

Zdroj: pinterest.com

V každém případě byste neměli panikařit předem.

Vyčistěte stříbrné šperky nebo přibory a sledujte změny barvy. V tuto chvíli ji nenoste během pěší túry, do posilovny, sauny nebo do bazénu.

Zdroj: pinterest.com

Pokud však šperky i přes to ztmavnou, proveďte komplexní vyšetření těla. Hodně štěstí!

Share