Pes byl tak vychrtlý, že bylo vidět každou kost v jeho těle: Zdálo se, že pes nepochopitelného plemene nepřežije, ale jeden muž pomohl vychrtlému psu

Každý, kdo byl na Bali alespoň jednou, ví, že kromě turistického průmyslu zde existuje vážný problém s toulavými psy. Kamkoli jdete, do města nebo na venkov, budou vás na patách sledovat hubení pouliční psi a prosit o jídlo. Z tohoto důvodu se Bali někdy říká Ostrov psů.

Zdroj: be-smart.space

Vláda se snaží tento problém vyřešit a existuje také několik soukromých útulků, ale stále je to příliš málo. Nemohou pomoct všem zvířatům bez domova, a ještě více, pokud je toto zvíře nemocné. Ale konkrétní příklad, jako je ten, který bude vyprávěn v tomto příběhu, může inspirovat ostatní lidi, aby udělali totéž.

Jednoho dne šel 26letý Rico ulicí v Denpasaru a najednou si všiml velmi hubeného psa pokrytého boláky. Zdálo se, že pes nepochopitelného plemene brzy zemře, a měl málo času. Pes byl tak vychrtlý, že bylo vidět každou kost v jeho těle.

Zdroj: be-smart.space

Jediné, co naznačovalo, že pes je stále naživu, byly jeho jasně modré oči.

Rico nemohl kolem psa projít a on sám nechápal proč, protože pes byl v takovém stavu, že se mu zdálo, že mu vůbec nemůžeš pomoct.

Zdroj: be-smart.space

„Bylo v něm něco zvláštního, ale nevím, co přesně. Něco bylo v mém srdci a v mých pocitech. Našel jsem tohoto psa na cestě do práce. Pes ležel téměř uprostřed ulice a sotva dýchal.“

Rico se nakonec rozhodl a vzal psa, protože se rozhodl dát mu druhou šanci. Dal psovi přezdívku Hope (Naděje).

Překvapivě se ukázalo, že Hope lze bylo pomoct, pes začal dobře reagovat na léčbu, když dostal náležitou péči a spoustu dobrého jídla.

Zdroj: be-smart.space

Pes se pomalu, ale jistě se měnil, přibíral na váze a rostla mu srst, který byl nyní hladký. Zároveň se ukázalo, že Hope je stále velmi mladý pes a zároveň s léčbou vyrůstal.

Zdroj: be-smart.space

Zdroj: be-smart.space

Dospíval, přibíral na váze a.… se najednou stal rozkošný husky.

Vidět huskyho na Bali je téměř stejné jako vidět sibiřského huskyho v saharské poušti.

Zdroj: be-smart.space

Nyní má Hope hladkou, zdravou srst, veselé oči a láskyplný dobromyslný charakter.

„Jediná věc, která mě teď znepokojuje, je, že Hope je velmi přátelský pes, ale tady na Bali je dost zlodějů, a proto on může s někým jít,“ obává se Rico.

Zdroj: be-smart.space

Hope se nyní stará jen o pozornost svého majitele a lahodné sušenky, které mu dává.

Zdroj: be-smart.space

Rico a Hope nedávno potkali dalšího huskyho.

Zdroj: be-smart.space

Zdroj: be-smart.space

Hope se stal takovým krásným a dobře upraveným psem po Ricoho starostech.

Share