Co se stane s vaším tělem, pokud budete každý den na lačný žaludek pít sklenici teplé vody

Voda je jeden z nejdůležitějších prvků na Zemi a právě jí vděčíme za udržování života na naší planetě.

Z vody se dokonce skládá i naše tělo. Pro náš organismus je dobré pít dostatečné množství této blahodárné tekutiny, abychom se udrželi zdraví a ve formě a samozřejmě s hydratovanou pokožkou.

Zdroj: golapravda.blog

Stanovení správného množství pitné vody denně pomůže vaší hmotnosti. Na každý kilogram hmotnosti musíte vypít 30 ml denně. To znamená, že osoba vážící 70 kg by měla vypít něco přes 2 litry vody denně.

Také množství potřebné tekutiny závisí do značné míry na tom, jak se potíte a jak jste aktivní. Kromě hydratace nám voda poskytuje mnoho dalších výhod. Zvláště pokud pijeme teplou vodu na lačný žaludek!

Jaké jsou účinky teplé vody na náš organismus?

Zrychluje metabolismus

Zdroj: golapravda.blog

Pokud místo toho, abyste vstali a okamžitě si dalo kávu, vypíjete sklenici teplé vody na prázdný žaludek, váš metabolismus získá další podporu. Zvyšuje se metabolismus bez konzumace kalorií. Pokud je pro vás obtížné pít jen vodu, zkuste přidat plátek citronu.

Zlepšuje trávení

Zdroj: golapravda.blog

Teplá voda pomáhá tělu produkovat žaludeční enzymy, které zároveň ředí žaludeční šťávy, snižují kyselost organismu a normalizují proces trávení.

Jedná se o přirozenou detoxikaci

Zdroj: golapravda.blog

Teplá voda je velmi vhodná pro přirozenou detoxikaci těla. Ovlivňuje krevní oběh, metabolismus a tělesnou teplotu a pomáhá tělu vyčistit se potem a vylučováním.

Tím se odstraní většina tělesného odpadu a tělo se zbaví škodlivých látek. Plátek citronu nebo limetky mu dodá chuť a vitamin C.

Zmírňuje menstruační bolesti

Zdroj: golapravda.blog

Pokud trpíte silnými menstruačními bolestmi, případně váš trápí svalové křeče, začněte pít teplou vodu pravidelně.

Bolesti se výrazně sníží a tyto stavy budete snášet lépe. Teplá voda má totiž schopnost zabraňovat křečím.

Celkový zdravotní stav

Zdroj: golapravda.blog

Voda po varu obsahuje méně bakterií a může posílit vaši imunitu. Teplá voda pomáhá při práci oběhového systému a zabraňuje vzniku rýmy a hlenu.

 

Share