Už je známa příčina odchodu do nebe sólistky Opery Národního divadla Evy Horákové(†50): co odhaleno

Opera Národního divadla ohromila smutnou zprávou o nečekané smrti vedoucí a sólistky a Evy Horákové (†50), která je za rok 2005 držitelkou ceny Philip Morris Ballet Flower Award pro nejlepšího baletního umělce České republiky. Podle dostupné informace se jednalo o nečekanou zástavu srdce.

Zdroj: divadelni-noviny.cz

Balerínu trápení postihlo doma a navíc svědkem boje o život byl její syn Jurko, který má pouze deset let. Jurko trávil s mamkou od dětství v divadle hodně času, a jeho otec je také součástí divadelní kultury. Podle kolegyně syn Horákové má nesnadný vstup do dospělého života.

Zdroj: divadelni-noviny.cz

Neblahá zpráva způsobila šok a šíří mezi známe Horákové a vůči tomu se na sociálních sítích šiří velmi rychle. Jsou tam ted¨ spousta vzrušujících vzpomínek. Na Horákovou vzpomněla i herečka Tereza Georgievová: „Je mi z toho moc smutno, Eva byla anděl.“ Ze slov další kamarádka sólistky Eva byla úžasná a nekonfliktní, navíc velkým profesionálem.

Zdroj: divadelni-noviny.cz

Na žádost o podrobnosti o události kolegové popsali, že umělkyni doma selhalo srdce. Překvapila společnost nejen důvod smrti Horákové, ale i to, že desetiletý Jurka to všeho viděl. O chlapce se teď budou starat jeho babičky, ale ani jedna z nich nežije v Praze.

Zdroj: divadelni-noviny.cz

„Mohu potvrdit, že jsme v pondělí 3. srpna vyjížděli k ošetření 50leté ženy, kterou jsme se pokoušeli resuscitovat. Bohužel neúspěšně,“ uvedl Petr Mach ze středočeské záchranné služby.

Share