Užitečný tip pro domácnost: Proč by se měl oříznout kout od houby na mytí nádobí

Ne každý člověk přiznává, že doma se u něj houbička mění jen asi dvakrát do měsíce. V některých rodinách se houba mění pouze tím, jak se „opotřebovává“, ale to, jak se ukázalo, není vůbec hygienické.

Zdroj: mandru.org

Houbička na nádobí je jednou z nejvíce „špinavých“ věcí v domě, a to navzdory neustálému kontaktu s mycím prostředkem, sodou a octem. Jak ukázala analýza, běžné houby jsou špinavější 200 000krát ve srovnání s toaletní sedačkou!

V houbě se během používání hromadí velké množství bakterií, které prostě nestíhají se „umýt“ z ní úplně. Vzhledem k tomu, že jedna houba se může použivát pro mytí nádobí, mikrovlnky a dokonce i kočičí misky, není divu, že se v ní rychle hromadí bakterie.

Zdroj: mandru.org

Odborníci doporučují měnit houbu jednou týdně .

To je důvod, proč je lepší použít několik hub, které v ideále budou ležet na různých místech. Pokud si stejnou houbou myjete nádobí a současně otřete sporák, stůl, občas otřete skvrny z podlahy atd., měli by jste si pořídit ještě jednu houbičku, ve které můžete odříznout roh.

Zdroj: mandru.org

Tak určitě nespletete, která houba k jakému účelu slouží (různé barvy houbiček také ne vždy pomáhají).

Zdroj: mandru.org

Stejně tak můžete dělat s houbami, které již nejsou vhodné pro mytí nádobí, ale mohou být také použity při úklidu. Odříznutý roh je charakteristickým znakem, že tato houba může být použita k čištění kuchyně nebo mytí misky domácího mazlíčka.

Zdroj: mandru.org

Share