V Česku bude opět horko: Podle meteorologů příštích 7 dní budou teploty přesahovat 30 stupňů

Začátek týdne byl sice deštivý, ale jeho konec bude určitě horký. Během pátku, soboty a neděle budou teploty přesahovat 30 stupňů Celsia. Deště budou velmi vzácné a jen na některých místech. Meteorologové předpokládají, že tak horké počasí bude i celý příští týden.

Na začátku týdne teploty klesly na 20 stupňů Celsia, ale už ve středu dosáhly 26 stupňů. Český hydrometeorologický ústav předpovídá v následujících dnech oteplení.

Zdroj: zsvaclavahavla.cz

Podle meteorologů bude ve čtvrtek převážně polojasno. Na severovýchodě Čech hrozí občasné přeháňky.

Teploty vzduchu se přes den budou pohybovat mezi 24 až 28 stupni. Na horách budou teploty nižší a mohou klesnout pod 20 stupňů.

Foto: Tomáš Adamec

V pátek ráno může být nízká oblačnost. Nejnižší teploty se budou pohybovat mezi 12 až 16 stupni Celsia.

Odpoledne budou možná bouřky nebo občasné přeháňky. Přitom už bude dost horko a teplota vzduchu se bude pohybovat mezi 27 a 31 stupni.

V sobotu bude také jasno nebo polojasno. Meteorologové předpokládají, že ráno může být mlha. Déšť bude převážně na horách.

Zdroj: Gabriela Krejčová, Novinky

Teploty v noci budou mezi 13 až 17 stupni Celsia a přes den mohou dosáhnout až 32 stupňů, bude velmi horko.

V neděli bude také jasno, čas od času bude polojasno. Teploty v noci budou 14 až 18 stupňů, přes den bude opět 32 stupňů.

Počasí od pondělí do čtvrtka bude podobné počasí o víkendu. Bude také horko, deště mohou být jen přechodně, teploty v noci budou minimální na 13 stupňů Celsia, přes den budou až 32 stupňů.

Share