V Česku bude vedro: Meteorologové prozradili, že se očekává nejteplejší týden v červnu a teploty mohou dosáhnout 35 stupňů

Skutečné léto už dorazilo do Česka. Tento týden bude nejteplejší v červnu. Koncem týdne by teploty mohly dosáhnout 35 stupňů Celsia. Meteoroložka Dagmar Honsová řekla to pro server Novinky.cz.

Dagmar Honsová řekla, že i když začátek pondělí byl na některých místech Česka velmi chladný a to bylo kolem bodu mrazu, pak ale se situace změní. Již v pondělí odpoledne se očekává výrazné oteplení.

Podle ní do Česka postupně dorazí teplý vzduch od jihu, a proto bude tento týden nejteplejší v červnu. Koncem týdne by teplota vzduchu mohla dosáhnout i 35 stupňů Celsia.

Dodala, že naposledy bylo v Česku v červnu tak teplo v roce 2013. O víkendu však začne přicházet studená fronta, takže se zvýší oblačnost a srážky, a tím se zvýší vlhkost vzduchu.

Dagmar Honsová upozornila také na to, aby lidé nezapomněli chránit své tělo před sluncem, tedy aby měli něco na hlavě, používali opalovací krémy atd.

V pondělí bude polojasno a dokonce jasno a odpolední teploty v různých částech země budou mezi 20 až 26 stupni.

Počasí / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Úterý bude podobné, bude jasno a polojasno, v noci se teploty budou pohybovat mezi 9 až 13 stupni a přes den mezi 24 až 28 stupni.

Ve středu bude jasno, odpoledne ale na severovýchodě země může být zataženo. Teploty v noci budou 11 až 15 stupňů a přes den 25 až 29 stupňů.

Počasí / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Počasí ve čtvrtek bude podobné jako ve středu, ale bude ještě teplejší, a to v noci od 12 do 16 stupňů a přes den od 29 do 33 stupňů.

Jasno bude i v pátek. V západní části Čech však může přibývat oblačnosti a lze očekávat bouřky a déšť. Teploty se ráno budou pohybovat mezi 13 až 17 stupni a odpoledne mezi 30 až 34 stupni.

Počasí / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

V sobotu už bude polojasno a přibude i oblačnost. Kvůli tomu se místy dají očekávat bouřky a déšť. Bude to však nejteplejší den, v noci se teploty budou pohybovat mezi 16 až 20 stupni a přes den mezi 31 až 35 stupni.

V neděli bude počasí podobné jako v sobotu, na většině území bude pršet a budou bouřky. Teploty vzduchu budou ráno 16 až 20 stupňů a odpoledne 28 až 32 stupňů.

PSALI JSME: ASTRAZENECA BY SE NEMĚLA DÁVAT ANI LIDEM STARŠÍM 60 LET, UVEDL ZÁSTUPCE EVROPSKÉ LÉKOVÉ AGENTURY

PŘIPOMÍNÁME: „TENTO ROK JE PRO MĚ ROKEM TEPLÁKŮ“: MONIKA BABIŠOVÁ SLAVÍ 47. NAROZENINY. JAK STRÁVILA POSLEDNÍ ROK PREMIÉROVA MANŽELKA A CO JI NEJVÍCE TRÁPILO

Share