„V kritické fázi“: Německo hlásí rekordní přírůstek nakažených, nejvíce od začátku pandemie

V Německu byl zaznamenán rekordní počet nových případů nákazy novým typem koronaviru za den. Zemřelo 33 lidí, u nichž byla potvrzena koronavirová infekce.

Zdroj: dw.com

V Německu bylo za den potvrzeno 6 638 nových případů koronaviru, což je pro zemi rekord od začátku pandemie. Oznámil to ve čtvrtek 15. října ráno Institut Roberta Kocha (RKI). Také za poslední den bylo hlášeno 33 úmrtí s potvrzenou koronavirovou infekcí.

Podle RKI byl předchozí maximální počet infekcí denně v Německu hlášen 2. dubna a činil 6554 nových případů.

Zdroj: pravda.com.ua

Celkový počet infekcí v Německu od začátku pandemie vzrostl na více než 341 tisíc a počet úmrtí na 9710.

„Přijali jsme rozpočet, který stanoví nový dluh ve výši více než 250 miliard EUR pouze letos. Proto si nemůžeme dovolit druhou vlnu, kterou jsme měli na jaře, s takovými důsledky,“ řekla Merkelová. Podle ní tedy „nejde jen o systém zdravotní péče.“

Zdroj: news.tut.by

Kancléřka zdůraznila, že země je „v kritické fázi“ boje proti pandemii. Merkelová uvedla, že se obává růstu počtu nových infekcí.

13. října byl také v Itálii a Rakousku zaznamenán rekordní nárůst nakažených od začátku pandemie.

Zdroj: youtube.com

Podle italských úřadů bylo v zemi během dne zjištěno 7 332 nových případů infekce Covid-19, což nejvíce za jeden den od začátku pandemie. Celkový počet nakažených v Itálii dosáhl 372 799 lidí.

V Rakousku také denní přírůstek potvrzených případů koronaviru dosáhl znovu rekordní hodnoty – 1346 lidí. Většina nových případů infekcí se vyskytuje v hlavním městě.

Share