„Česko hlásí další nakažené koronavirem“: aktuálně potvrzených případů je 9628 a od dneška budou nová pravidla a dojde k dalšímu zmírnění opatření, která zavedla vláda

Ve dnešní době celkový počet nakažených Covid-19 v České republice je 9628.

Počet uzdravených od koronaviru je 6891.

.

Postupně se život v Česku vrací k normálu, na který jsou všichni zvyklí. 8. června dojde k dalšímu zmírnění opatření, která zavedla vláda v boji proti pandemii koronaviru.

Například na veřejné akce bude moci přijít více lidí. Změny se dotknou také žáků druhého stupně základních škol, nošení roušek apod.

.

Od 8. června je povoleno pořádat veřejné akce, kam může přijít až 500 lidí. To je výrazně více než dříve, kdy byly veřejné akce povoleny jen pro 300 lidí.

To platí jak pro vnější, tak pro vnitřní prostory. Jde o návštěvy kin, divadel, koncertů, představení, sportovních akcí atd.

Stejné omezení na 500 lidí platí i pro trhy, bohoslužby a svatby.

Také 8. června mohou žáci druhého stupně základních škol navštěvovat konzultace ve školách. To samé platí pro třídnické hodiny.

Školní docházka zůstává také dobrovolná. Zatím tento způsob fungování škol zůstává kvůli riziku nákazy koronavirem.

Všechny děti ve škole budou ve skupinách nebo třídách maximálně do 15 osob.

V pondělí a v úterý se budou konat přijímací zkoušky pro ty žáky, kteří chtějí dále studovat maturitní obory. Letos je takových žáků téměř 94 tisíc, to je o 4 tisíce více než loni.

Kvůli pandemii koronaviru se ale situace pro uchazeče zkomplikovala, protože mají jen jeden pokus na složení zkoušky. Loni měli dva pokusy.

Žáci se budou muset snažit složit zkoušku co nejlépe, protože výsledek této zkoušky bude platit pro všechny školy, na které se přihlasili.

Také od pondělí bude možné nenosit roušky u bazénů a na koupalištích.

Sundat roušky z tváří mohou moderátoři, redaktoři i hosté ve studiu. K tomu je ale třeba, aby byl odstup alespoň dva metry.

Situace se zlepší i pro kina a divadla. Nyní si budou moci všichni návštěvníci divadel a kin sedat na všechna volná místa.

Více lidí tak bude moci navštěvovat kina a divadla, což je pro tyto postižené podniky určitě zlepšení.

.

Ale je třeba si uvědomit, že existují ještě některá místa, kde je třeba nosit roušky. Jde o uzavřené prostory, tedy uvnitř obchodů, uvnitř MHD, uvnitř úřadů a nemocnic.

Zrušeno bude také další opatření týkající se restaurací. Nyní budou moci lidé zůstávat v restauračních zahrádkách od 23 hodin do 6 hodin.

Share