Počet nemocných v České republice vzrůstá: Podle ministerstva zdravotnictví ve čtvrtek přibylo 352 pacientů nakažených koronavirem, zvyšuje se také počet lidí, kteří potřebují hospitalizaci

Ve čtvrtek české laboratoře zaznamenaly 352 nové pozitivní případy covid-19. Za tento týden už tak přibylo téměř 1400 pacientů.

Poslední dny denní nárůsty se pohybují vysoko nad 300 případů a celkem se v Česku od začátku epidemie koronavirem nakazilo 23 300 lidí.

Zdroj: drbna.cz

Většina z nich se už vyléčila a 418 pacientů nemoci podlehli. Kvůli technickým problémům ministerstvo aktuální údaje zveřejnilo o několik hodin později.

U většiny lidí nemoc má mírný průběh. Hospitalizaci dle posledních údajů potřebovalo 130 pacientů a v těžkém stavu zůstává 31 nakažený.

Zdroj: denik.cz

Nejhůře na tom aktuálně je Praha, kde připadá 35 nových případů na 100 000 obyvatel za poslední 7 dní. Na druhém místě je Příbramsko a následuje Plzeň.

Za poslední týden žádný nový případ nebyl zaregistrován pouze na Znojemsku.

e-full wp-image-92520″ /> Zdroj: tyzden.sk


Zvyšuje se také podíl nově zaznamenaných případů nákazy na celkovém počtu provedených testů. Od pondělí vyrostl s hodnoty 3,5 % na 4,6 % ve středu.

Zhoršení situace se předpokládá v září, kdy děti půjdou do škol a lidé se vrátí z dovolených.

Zdroj: radio.cz

Kvůli tomu vláda nařídila od 1. září nošení roušek ve vnitřních prostorách a ve veřejné dopravě.

Zdroj: echo24.cz

Psali jsme: Ne letní počasí očekává Čechy v nejbližších dnech

Share