Ve většině krajů zavírají střední školy a další zakazují zpěv: tady je aktuální přehled mapy, kde platí opatření

Na většině území České republiky platí oranžový stupeň rizika nakažení koronavirem a je velmi pravděpodobné, že se v pátek ještě více rozšíří. To znamená, že ve většině krajů dojde ke zavření středních, jazykových uměleckých škol na dva týdny.

Rozhodlo o tom ministerstvo zdravotnictví. Praktická výuka však bude probíhat i nadále.

Zdroj: idnes.cz

Přechod na dálkovou výuku je naplánován z 5. října a nebude se týkat praktické výuky. Epidemiologická situace ale není stejná ve všech krajích a každý z nich se bude řídit jinak.

Jednotlivě totiž rozhodují krajské hygienické stanice. Aktuálně opatření platí pro Vysočinu, Prahu, Zlínský, Jihomoravský, Moravskoslezský, Pardubický, Ústecký, Karlovarský, Plzeňský a Středočeský kraj.

Zdroj: irozhlas.cz

Od 5. října se zavřou i centra volného času. Vysokým školám jsou povoleny konzultační hodiny a zkoušení, pokud v místnosti bude maximálně 10 osob.

Umělecké čí experimentální činnosti se může účastnit maximálně 15 osob. Nic se ale nemění pro mediky a jinou praktickou výuku.

Zdroj: Youtube

Střední školy budou převedeny na dálkovou výuku, i když mají stále povolenou praxi.

Víceletá gymnázia rozdělí svou výuku tak, že se starší ročníky budou učit distančně a mladší zůstanou ve škole.

Zdroj: Youtube

Pro základní školy platí omezení výuky zpěvu a druhému stupni je zrušená i tělesná výchova.

V Libereckém, Královehradeckém, Olomouckém a Jihočeském kraji střední školy budou otevřené. Nebude se zde jenom vyučovat zpěv kromě mateřských škol.

Zdroj: denikreferendum.cz

Přísnější opatření platí pro libereckou univerzitu, kde se část studentů učí distančně a jsou omezení na návštěvu knihovny či konzultaci.

Ministr zdravotnictví Roman Prymula uvedl, že distanční výuka nejméně ovlivňuj kvalitu vzdělání právě ve středních školách.

Zdroj: drbna.cz

Tato opatření by podle ministra měla zmírnit šíření covid-19 a nezatížit ekonomiku. Jiná opatření by byla mnohem bolestivější.

.

Share