Vedoucí kanceláře prezidenta Vratislav Mynář neplánuje vracet dotace: „Já se budu bránit všemi možnými prostředky“, řekl

Ještě před čtyřmi měsíci se objevily informace, že firma Vratislava Mynáře nevrátila dotaci ve výši zhruba šesti milionů korun. Peníze byly určeny na stavbu v Osvětimanech. Nakonec se kancléř Vratislav Mynář rozhodl vše sdělit a situaci vysvětlit.

Vedoucí kanceláře prezidenta Miloše Zemana Vratislav Mynář tvrdí, že vůbec neuvažuje o možnosti, že by jeho firma peníze vracela zpět.

Zdroj: Právo / Jan Handrejch

Jeho s.r.o. Clever Management v roce 2011 získala dotace ve výši 6 000 000 Kč z evropských fondů. Tyto peníze byly určeny na přestavbu penzionu v Osvětimanech u Uherského Hradiště.

Později ale dotační úřad ROP Střední Morava zjistil, že tato firma tyto peníze neměla dostávat, protože byly porušené dotační podmínky.

Zdroj: ČTK

Proto v březnu 2020 požádali kancléřovou firmu o vrácení všech těchto peněz. Firma ale v posledních měsících nic takového neudělala.

„Já s tím nesouhlasím. Budu do poslední kapky krve bojovat, protože jsem si na 100 procent jistý, že pravda je na naši straně“ řekl Vratislav Mynář pro Seznam Zprávy.

Zdroj: Deník / Martin Divíšek

Lze tedy konstatovat, že vůbec neplánuje tyto peníze vracet dobrovolne. Dodal, že je přípraven se soudit.

Kvůli tomu, že firma v posledních měsících nevrátila dotace, tak dotační úřad zahajil s jeho firmou daňové řizení.

Zdroj: Paparazzi / Jakub Poláček

Kancléř chápe, že to nic nezmění a že rozhodnutí bude stejné jako předchozí. Od Clever Management budou opět požadovat vrácení dotací.

Vratislav Mynář je teď odhodlaný bojovat. Možná to bude muset řešit ministerstvo financí a možná i soud.

Zdroj: MAFRA / Michal Šula

„Já se budu bránit všemi možnými prostředky“ dodal Vratislav Mynář.

Share