„Viry nikam nezmizí a roušky můžeme nosit i padesát let po covidu“: Lékař Žaloudík se pustil do vlády společně s jinými odborníky

I když vláda schválila nošení roušek od 1. září ve vnitřních prostorách a v MHD, nenašla podporu u politiků a lékařů. Rozhodnutí ministerstva zdravotnictví považují za spontánní ne nesmyslné.

Odbornici nyní jen kroutí hlavou nad opatřením, které v pondělí prezentoval Adam Vojtěch. Mezi ně patří také politik a lékař Jan Žaloudík.

Zdroj: irozhlas.cz

Tvrdí, že nevidí důvody pro zavedení nošení roušek. Podle něho je nesmyslné, aby lidé chvíli roušku nosili a chvíli zase nenosili.

Žaloudík ironicky dodává, že by se pak naše země mohla jmenovat Česká roušková republika.

Zdroj: extra.cz

Lékař navíc dodává, že viry tady budou pořád a roušky tak můžeme nosit mnoha leta po koronaviru.

Jan Žaloudík také kritizuje zkrácení karantény, která je nyní stanovená na 10 dnů. „Virus nepočítá nic na dny. Principiálně je to špatně,“ říká odborník.

Zdroj: e15.cz

Stejný názor o rouškách má i Roman Šmucler, který prohlásil, že vláda rouškami obtěžuje zdravé lidi a skoro nechrání ty nemocné.

Zdroj: denik.cz

Do vlády si rýpl i lidovec Jan Bartošek, který prohlásil, že kabinet má k dispozici chytrou karanténu a mapu s riziky nakažení koronavirem. Nošení roušek dle něho ministerstvo zavedlo asi jen pro jistotu.

K němu se přidala i ODS a na sociálních sítích také poznamenala, že v tuto chvíli by měla fungovat chytrá karanténa a masivní testování. Kdyby vše bylo v pořádku, ministerstvo by nemuselo znovu nutit lidi nosit roušky.

Zdroj: ods.cz

Roušky Češi budou muset nosit od 1. září v uzavřených veřejných prostorách a v hromadné dopravě.

Zdroj: barrandov.tv

Share