„Lidé posílali otázky už dva měsíce a chtěli se na ně zeptat vlády“: Mikuláš Minář spolu s Milion chvilek pro demokracii přišli v pondělí pod budovu Strakovy akademie, ale ministři nechtěli komunikovat

Předseda hnutí Milion chvilek pro demokracii Mikuláš Minář nedávno požádal premiéra Andreje Babiše, aby věnoval několik minut a odpověděl na otázky mnoha občanů. Nikdo z nich však nedostal odpovědi na své otázky. Ale přesto oznámkovali vládu. Jediná z členů vlády, která něco slíbila, byla ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová, která řekla, že napíše poštou.

Mikuláš Minář spolu s Milion chvilek pro demokracii přišli v pondělí pod budovu Strakovy akademie. Chtěli uslyšet odpovědi na své otázky.

Zdroj: Facebook / Jakub Joachim

Když ale členové vlády vystoupili, nereagovali na lidi z Milion chvilek pro demokracii. Poté začalo rozdávání vysvědčení.

Zdroj: Facebook / Jakub Joachim

Jenže česká vláda dostala vysvědčení s takovým hodnocením, které není ani ve školních vysvědčení, a to 6 za komunikaci s občany.

Zdroj: Právo / Profimedia / Petr Hloušek

„Ocenili“ také vládu za největší počet tiskových konferencí během pandemie koronaviru v Česku. Členové spolku tento způsob komunikace vůbec neuznávají.

Zdroj: Facebook / Jakub Joachim

Předseda hnutí Milion chvilek pro demokracii řekl, že jim lidé posílali otázky už dva měsíce a chtěli se na ně zeptat vlády. Vybrali 15 nejčastěji kladených otázek.

Mikuláš Minář také řekl, že jim ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová slíbila, že jim pošle odpovědi poštou.

Zdroj: Deník N / Gabriel Kuchta

Jednou z jejich hlavních otázek bylo, proč Česká republika nebyla vůbec připravena na pandemii koronaviru. Především chtěli slyšet premiéra.

Zdroj: Facebook / Jakub Joachim

Druhou otázkou bylo, proč Ministerstvo vnitra většinu svých peněz utratilo za nákup ochranných zdravotnických materiálů od čínských firem, a ne od českých.

Zajímala je také otázka, proč se nyní v zemi staví tak nákladné vodní přehrady.

Zdroj: Facebook / Jakub Joachim

„S občany, jejichž otázky se vládě nehodí do krámu, se vláda nehodlá bavit a odpovídat“ vysvětlil Mikuláš Minář, proč ministři nechtěli odpovídat na jejich otázky.

Zdroj: Facebook / Jakub Joachim

Spolek Milion chvilek pro demokracii už v červnu uspořádal několik akcí po celé zemi, kam přišly stovky lidí.

Share