„Česko hlásí další nakažené koronavirem“: aktuálně potvrzených případů je 9751 a vláda zjednodušila občanům možnost zjistit výsledky svých testů, nyní je bude možné zjistit pomocí on-line aplikace

Ve dnešní době celkový počet nakažených Covid-19 v České republice je 9751.

Počet uzdravených od koronaviru je 7053.

.

Ministerstvo práce a sociálních věcí slíbilo svým občanům, že nyní nebudou muset dlouho čekat na výsledky koronavirových testů.

Nyní je bude možné zjistit pomocí on-line aplikace. Ministerstvu pomáhal tým IT odborníků, nyní by měl být celý proces pohodlnější a rychlejší.

Ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček uvedl, že uvolnění mimořádných antivirových opatření znamená, že někteří lidé budou muset ještě jednou podstoupit test na koronavirus.

Zdroj: iROZHLAS.cz

Na výsledky testů bylo nutné čekat několik dní, ale nyní se díky technologiím je bude možné zjistit přímo doma a mnohem rychleji.

LaboratorniVysledky.cz – tak se jmenuje aplikace, pomocí které se lidé dozvědí své výsledky.

Zdroj: Getty Images

Ministerstvu v tom pomáhal tým IT specialistů a jednotlivé laboratoře. Nyní bude život českých občanů o něco jednodušší.

Díky tomu by mnoho hygienických stanic a zdravotnických zařízení mohlo ušetřit mnohem více času. Ale také lidé, kteří podstoupili testování budou méně ve stresu.

Zdroj: ct24.ceskatelevize.cz

Všichni zájemci si budou muset stáhnout aplikaci například do mobilu a nechat se otestovat v laboratoři, která je k tomuto systému napojená.

Kromě mobilu bude možné použít také počítač, tablet nebo digitální kartu YourPass.

Zdroj: ČTK

Tento projekt je určen k tomu, aby shromažďovat všechny laboratorní testy v jednom systému a s jeho pomocí bezpečně dodávat data každému uživateli.

IT odborník Pavel Kurka řekl, že systémy, které jsou nyní mohou zajistit distribuci pouze v rámci krizového systemu nebo zdravotního systému.

Zdroj: ČTK

„Data fyzickým osobám se tak velmi často doručovala pozdě, a ne vždy korektně“ dodal Pavel Kurka. Nyní by se situace měla změnit.

Robin Čumpelík, koordinátor Inovační strategie České republiky, řekl, že možná tento projekt bude inspirovat k rozvoji dalších systémů ve zdravotnictví.

Zdroj: ČTK

Je možné, že výsledky testů uložených v tomto systému budou použity k vytvoření statistiky infekčnosti v zemích Evropy.

Je také možné, že to bude součástí budoucího projektu COVID Pass.

Share