Poslanec KSČM Zdeněk Ondráček dostal odznak policejního veterána ČR: Poslanec se nejprve pochlubil, ale pak svůj příspěvek na sociální síti smazal

Poslanec KSČM Zdeněk Ondráček se rozhodl zveřejnit na svých sociálních sítích fotografii odznaku „Veterán Policie České republiky“. Vypadalo to, že se tím údajně pochlubil. Ve skutečnosti ale nemá s policií ČR mnoho společného. Tyto odznaky rozdává spolek sdružující bývalé příslušníky. S ministerstvem vnitra to tedy nemá nic společného. Přesto to všechno vypadá velmi věrohodně. O případu informoval portál aktuálně.cz.

Existuje speciální organizace, která rozdává veteránské odznaky pro policejní veterány. O tom však není v zákoně nic napsáno.

Zdroj: Facebook

To vše bylo organizováno na dobrovolných základech. Předávají odznak veterána těm policistům, kteří pro stát pracovali alespoň 15 let.

Zdroj: Facebook

Tyto veteránské odznaky mohou odlišit od skutečných pouze profesionálové, jiní lidé to nemohou udělat.

Zdroj: Facebook Zdeňka Ondráčka / aktualne.cz

Odznak pro policejní veterány schválil policejní prezident Jan Švejdar. Liší se od skutečného odznaku tím, že nahoře je napsáno slovo veterán a že jsou hrany z lipové větve.

Zdroj: ČTK

Právníci tvrdí, že takové rozhodnutí policejního prezidenta nemá právní sílu, protože se neopírá o stávající zákony.

Zdroj: Facebook

Šéf spolku veteránů Miroslav Oliva uvedl, že tento odznak vytvořili společně s historiky a heraldiky.

Zdroj: ČTK

Poslanec KSČM Zdeněk Ondráček začal pracovat v komunistické policii v roce 1988. V roce 1989 byl na pohotovostním útvaru Veřejné bezpečnosti.

Zdroj: Facebook

V témže roce se postavil proti demonstrantům během palachiády. Tehdy ale řekl, že proti lidem použil gumový obušek.

Poté pokračoval v práci policistů, kde ukončil svou službu až v roce 2011. Poté se věnoval podnikatelské činnosti a v roce 2013 se stal členem Komunistické strany.

Share