Želatínová maska díky ní nebudou žádné vrásky: obsahuje velké množství keratinu, což dělá naši pokožku zdravější a atraktivnější

Želatina je přirozeným zdrojem kolagenu, který je nezbytný pro pružnost pokožky.

Zdroj: kenguru.plus

Želatina, kterou známe, je vyrobena z pojivové tkáně zvířete – je rozložena na kolagen, přirozenou složku pokožky, bílkovinu, která je zodpovědná za její pružnost a odolnost, zdraví a krásu.

Nejprve jsem o této masce slyšela od ženy v salonu, které bylo již 65 let, a její vzhled byl působivý. Želatina obsahuje velké množství keratinu, což dělá naši pokožku zdravější a atraktivnější. Proto, pokud nechcete utrácet peníze za drahou kosmetiku, vyzkoušejte tyto masky.

Masku s želatinou lze velmi snadno připravit doma, aniž byste museli trávit spoustu času a peněz. Jeho nepochybnou výhodou je přirozenost a schopnost bělení, čištění a osvěžení pokožky bez poškození zdraví.

  1. Želatinová krémová maska ​​proti vráskám
  • 1 lžička želatiny;
  • 100 g smetany;
  • 1 lžička glycerinu;
  • 1 lžička medu.

Želatinu rozpustíme v smetaně, vložíme do chladničky a necháme nabobtnat 6-8 hodin. Poté směs za mírného míchání zahřejte ve vodní lázni, dokud se želatina úplně nerozpustí, přidejte glycerin a med.

Nechte masku vychladnout na příjemnou teplotu pro pokožku a naneste ji na očištěný obličej, krk a dekolt. Před spaním ji nechte působit 20–25 minut a poté ji odstraňte ubrouskem namočeným ve studeném mléku. Opláchněte zbytky masky teplou vodou, opláchněte obličej studenou vodou. Hotovou masku lze skladovat v chladničce po dobu 5-7 dnů a používat každý den.

  1. Omlazující maska

Naplňte lžíci želatiny 6 lžícemi vody a nechte nabobtnat. Rozmačkejte a vytvořte pyré z 6-7 hroznů. Přidejte k želatině, důkladně promíchejte, zahřejte ve vodní lázni a naneste na pokožku po dobu půl hodiny.

  1. Želatina s banánem
  • želatina – 1 lžička;
  • banán – 1 lžíce;
  • voda – 2 lžíce.

Zalijte želatinu teplou vodou a nechte nabobtnat. Až to bude připraveno, promíchejte s drceným banánem a naneste na obličej. Po 25 minutách odstraňte masku vatovým tamponem.

Share