Žena z Brněnska odmítla nasadit roušku ve vlaku: nakonec dostala pokutu 4600 korun

Za nedodržení pravidel může být trest, někdy může být velmi přísný. Paní Martina z Brněnska tak pocítila na vlastní kůži, jak to může být, poté, co odmítla nasadit roušku ve vlaku. Dostala dvě velké pokuty a přišla za ní policie.

Stalo se to 8. září. Paní Martina o tomto případu napsala na svých sociálních sítích. O něco později zveřejnila fotku lístku, kde bylo vidět, že její pokuta činí 4600 korun.

Zdroj: Reuters / Caitlin Ochs

O fotku ji požádali uživatelé Facebooku, protože jí nevěřili. Pruvodčí zavolal policii a dal pokutu za neoprávněné zastavení vlaku. Stalo se tak proto, že odmítla ve vlaku nasadit roušku.

„Je prý hodně těch, co tomu nechtějí věřit. No, nedivím se. Ani já bych nevěřila,“ informovala na svém Facebooku paní Martina.

Zdroj: Anna Vavríková, MAFRA

Tato celková výše pokuty se skládá ze dvou částí pokuty. První je pokuta za neopravněné zastavení vlaku (1000) a druhá je náhrada za zpoždění vlaku (3600).

Mluvčí Českých drah Gabriela Novotná pro TN.cz vysvětlila, že šlo pouze o to, že cestující porušila přepravní podmínky. To znamená, že cestující odmítla na žádost průvodčího nasadit roušku a vlak kvůli ní o 26 minut zpozdil.

Zdroj: Getty Images

„Podle smluvních přepravních podmínek je zde jednorázová sazba, plus za každou minutu zpoždění se částka navyšuje,“ řekla Gabriela Novotná pro TN.cz.

Dodala, že pokud cestující odmítne na žádost průvodčího nasadit roušku, mají právo vyloučit z přepravy.

Zdroj: iROZHLAS.cz / Michaela Danelová

Ale tady někteří uživatelé sociálních sítí nesouhlasili s takovým rozhodnutím dopravce. Například někteří známí této ženy řekli pro TN.cz, že tato paní má těžké astma a že by nemohla jet v roušce.

Policisté také uvedli, že podle nich v tomto případě nebylo nutné je na místo incidentu přivolat. Policejní mluvčí Bohumil Malášek uvedl, že podle jeho názoru už po příjezdu neměli práci, protože cestující už byla mimo vlak.

Zdroj: Profimedia.cz

To znamená, že tuto situaci vyřešil sám průvodčí, respektive tento případ zůstal v kompetenci Českých drah. Názory lidí na tuto situaci se rozdělily na dva tábory.

Share