Jiří Menzel (✝82) zanechal své manželce Olze velké dědictví: co vše jí nyní patří

I když během své úspěšné kariéry Jiří Menzel natočil mnoho snímku, které jsou populární i dnes, velké bohatství nezískal. Přesto vdově Olze zanechal slušné dědictví.

Manželka oscarového režiséra dle katastru nemovitostí vlastní dům, na který si pořídila obrovskou hypotéku a dva byty.

Zdroj: zivotvcesku.cz

Jeden z bytů je v bezprostřední blízkosti Hradu, takže má velice vysokou hodnotu. Jiří Menzel ho v roce 2017 darovací smlouvou převedl na Olgu Menzelovou.

Předat byt manželce stihl těsně před tím, než ho zasáhla zákeřná meningitida, která byla začátkem všech zdravotních problémů.

Zdroj: sedmicka.tyden.cz

V roce 2018 se Menzel také vzdal bytu v Košířích a neměl už na něj žádný nárok.

Zdroj: e15.cz

Olgu si Jiří Menzel vzal v roce 2004 a překvapivě neměli předmanželskou smlouvu, i když v minulosti režisér tvrdil, že nechce se ženit, protože mu po rozvodu zůstane jen polovina knihovny.

Menzel během kariéry natočil mnoho skvostných filmů, na které se lidé těší i dnes, ale nepřineslo mu to velké bohatství, protože honoráře dostal pouze jednorázově. Za reprízy v televizi mu nikdo nic neplatil.

Zdroj: blesk.cz

Honorář za Ostře sledované vlaky činil pouhých 27 tisíc korun. Za tyto peníze si pořídil trabanta. Trochu více si vydělal díky filmům po revoluci, které už ale nepatří ke zlatému fondu.

Vylepšil si rozpočet Jiří Menzel režírováním v zahraničí a trochu si přivydělal reklamou, které se ale naplno nevěnoval.

Zdroj: blesk.cz

Celý život režisér žil skromně a peníze neutrácel. Také přenášel po celém světě a jezdil na festivaly, což mu také umožňovalo po celou dobu mít osobní asistentku.

Během mnoha let Menzel nasbíral mnoho cenný věcí, které by nyní Olga mohla výhodně vydražit. Oscara by si mohli koupit vášniví sběratelé a za miliony korun.

Zdroj: blesk.cz

Share