Ivana Gottová si může mnout ruce: čekají ji další obrovské výdělky

Vdova Ivana Gottová může čekat na další a další zisky od prodeje hudby zesnulého legendárního zpěváka.

Podle Mezinárodní federace hudebního průmyslu vyplývá, že Karel Gott i po své smrti je lídrem prodeje na celé české hudební scéně.

Federace také konstatovala, že zesnulý zpěvák zpomalil celosvětový trend přechodu od fyzických nosičů hudby k nosičům digitálním.

Zdroj: Karel Kopáč, archiv

Podle dat z výzkumu v roce 2018 prodeje fyzických nosičů poklesly o více než 10 procent a už v roce 2019 došlo k růstu prodejů o celých 8 procent.

Zdroj:czechjournal.cz

Odbornici takový zvláštní trend spojili, že smrti legendárního Karla Gotta, protože právě jeho alba se prodávala velice dobře.

Dokonce prodeje CD zpěváka ukázaly růst až 13 procent, což zřejmě pomohlo firmě Supraphon zůstat na prvním místě mezi dalšími vydavateli v Česku.

Zdroj: slavik-karel-gott.cz/

Ředitelka Supraphonu Iva Miletová také potvrdila, že na úspěchy tuzemské firmy měl legendární Mistr.

„Pochopitelným vyústěním této smutné události byl zvýšený zájem nejen o fyzické nosiče (CD, LP, DVD) s písněmi tohoto fenomenálního zpěváka, ale i o alba a singly v digitálních formátech (streaming, download),“ uvedla Miletová, která ještě jednou prohlásila zpěváka za unikátní historický fenomén.

Zdroj:dw.com

Mimo jiné ředitelka doplnila, že na nadstandartní poptávku měl vliv i velmi úspěšný duet Gotta s jeho dcerou Charlotte.

Zdroj:tellerreport.com

Cédéčko slavného Karla Gotta 80/80 Největší hity 1964-2019 a Singly / 300 písní z let 1962-2019 se stali neprodávanějšími alby v naší zemi za rok 2019.

Mimo jiné vydřel i konkurenci umělců ze zahraničí.

Share