Josef Vojtek o krizi: „Člověk si pak připadá trošku zbytečný“

Koronavirus ovlivnil životy všech lidí, ale lidé uměleckých profesí to zažili obzvláště těžko. Mnoho málo známých herců nebo hudebníků prožilo období pandemie velmi těžce. Ale i lídr slavné české rockové skupiny Kabát Josef Vojtek přiznal, že to pro něj nebylo snadné.

Server iDNES.cz se rozhodl položit několik otázek zpěvákovi kapely Kabát. Ptali se ho, jestli má v životě nějaké momenty, kdy po tvůrčí krizi už nechce pokračovat v tvorbě.

Zdroj: TV Nova

Hudebník vysvětlil, že tvůrčí krize nastává tehdy, když hudebník dlouhodobě nic nehraje nebo nezpívá. Například několik měsíců a dodal, že tato situace je podobná té současné.

„Člověk si pak připadá trošku zbytečný,“ vysvětlil Josef Vojtek pro iDNES.cz.

Zdroj: Aha! – David Kundrát, Karel Kopáč, ČT

Zpěvák zároveň dodal, že se zcela nebojí běžné klasické práce.

Kdysi pracoval na jedné takové práci, ale nyní podle svých slov už nemá šanci tam začít znovu.

Zdroj: M. Hykl, TV Nova, Herminapress.cz

Pepa Vojtek prozradil, že v minulosti opravoval telefony.

Technologie se však velmi rychle mění a spolu s nimi i celý svět včetně práce. Vzpomněl si na starý telefon s kulatým číselníkem.

Zdroj: ara

Předpokládal proto, že by mohl opravovat auta, protože ho to vždy zajímalo a od mládí se tím zabývá. Další možnost označil za možnou práci prodejce motocyklů.

Takový člověk je schopen postarat se o svou rodinu i v těžkých časech, jedním z hlavních důvodů úspěchu je neztrácet optimismus. Ví, že má povinnosti vůči dětem a to ho motivuje.

Zdroj: Karel Kopáč, Tv Nova

„Nechci zbytečně přemýšlet o tom, že bych to přestal dělat a šel bych někam hlídat obchoďák,“ řekl Josef Vojtek. Kdyby však nebyly jiné možnosti, určitě by to udělal.

Zpěvák a hudebník vysvětlil, že právě děti jsou pro něj hlavní prioritou, jsou důležitější než jeho osobní zájmy. Chce je finančně zabezpečit, aby se mohli normálně studovat.

Zdroj: herminapress.cz

Výběr práce pro něj proto není zásadní, hlavní je, aby mohl vydělávat a aby tyto peníze stačily na zajištění potomků. Chce, aby se mohli dál věnovat tomu, co se jim líbí.

Share