“Ztráta práce, žádné peníze“: Veronika Žilková porovnává tuzemsko a Izrael, a si všimla ten obrovský rozdíl

Veronika Žilková (58) je vyplašená z toho co se děje ve světě. Divadlo se v době koronavirové krizi a opatření moc nehraje, tak herečka často cestuje celou republikou.

Zdroj: idnes.cz

Uvádí, že jsou občane moc vystresovaní kvůli pandemii i dalším obtížnosti. “Ta doba vám pořád říká: „Bacha, bacha, smrt je za dveřmi! Ztráta práce, žádné peníze…“ říká herečka.

Zdroj: idnes.cz

Žilková je přesvědčena že je potřeba dat lidem naději a optimismus.“I v koncentračních táborech za války se hrálo divadlo,“ smutně dodala.

Zdroj: idnes.cz

Svěřila ale i to, že se moc stisku po Izraeli, kde bydlela jako žena velvyslance Martina Stropnického (63).

Zdroj: idnes.cz

Porovnává tuzemsko a Izrael, a si všimla ten obrovský rozdíl.

Zdroj: idnes.cz

„První, co se mi stalo, když jsem přiletěla do Prahy, že na mne zatroubil taxikář a sprostě mi vynadal, že jdu pomalu po přechodu s kufrem. Když jsem šla v Izraeli na procházku se psem, tak tam auta stála, když jsme byli ještě padesát metrů od přechodu. Čekají, až přejdete. Oni nikam nespěchají. Izraelci mají takové přísloví, že každý den je dost dobrý na to, aby se stal vaším svátkem. Každý den něco slaví. To si pak uvědomíte, jak je Evropa hektická, úzkostná a neurotická. Po Izraeli se mi stýská,“ objasnila Veronika Žilková.

Share