“Ztratily se věci, které byly nejcennější”: Oloupili vilu Naděždy Kniplové

Policie potřebuje pomoc. Neznámí zloděje třikrát okradli vilu zesnulé opěrné pěvkyni Národního divadla Naděždy Kniplové. Její dům se nachází ve Skalní ulici v Hlubočepích v obci Praha.

Vila je ve dnešní době v dědečkem řízení. Nacházelo se tam velké množství drahých a velmi cenných věci.

Zdroj: blesk.cz

Správce pozůstalosti Luděk Staňka řekl: “Zloděje ukradli cenné předměty a obrazy. Ztratily se věci, které v tom domě byly nejcennější. Pěvkyně za svůj dlouhý život koupila přibližně 10 obrazu malíře Oldřicha Blažíčka, které ukradli”.

Zdroj: blesk.cz

Obrazy toho malíře ve dnešní době stojí více než 100 tisíc korun. Zloděje ukradli cenný předměty, které přibližně stojí 3 miliony korun.

Zdroj: blesk.cz

Policie nevylučuje, že ke krádežím došlo na objednávku. “Případ je prošetřován pro podezření že spáchání trestných činu krádež, poškození cizích věci a porušování domovní svobody, za což hrozí až osmiletý trest odnětí svobody”, – napsal mluvčí policii v Hlubočepích Jan Rybanský.

Zdroj: blesk.cz

Policie ve dnešní době patra po zlodějích, a také žádá o pomoc veřejnost. Policisty mají snímky z nastražené fotografické pasti.

Zdroj: blesk.cz

“Pokud jich poznáte, nebo o nich mate nějakou informaci, kontaktujte linku 158. Také volejte, jestli mate nějakou informaci k obrazům, které ukradli”, – žádá mluvčí.

Zdroj: blesk.cz

Zdroj: blesk.cz

Zdroj: blesk.cz

Share