„Zdražování benzinu a nafty v Česku pokračuje“: předtím byly ceny nejnižší za posledních 15 let, nyní opět začaly růst a litr benzinu už je nutné koupit za 26 korun

Ceny ropných produktů opět začaly růst.

Zhruba před dvěma měsíci se jeden litr benzinu dal koupit za 21 korun, bylo to velmi levné.

To byly nejnižší ceny ropných produktů za posledních 15 let. Nyní ceny opět začaly růst a litr benzinu už je nutné koupit za 26 korun.

.

Podle ekonomů to ještě není konec a ceny se budou dále zvyšovat. Ekonomika začala oživovat po krizi koronaviru a ceny ropy začaly růst.

Benzin a nafta začaly v poslední době zdražovat. Tak nízké ceny v posledních měsících byly způsobeny krizí koronaviru a velkou převahou nabídky nad poptávkou.

.

Nyní se situace začíná vyrovnávat, nyní litr paliva každým dnem zdražuje a všichni řidiči musí vynaložit více peněz na tankování plné nádrže.

Například před dvěma měsíci bylo nutné za tankování nádrže o objemu 50 litrů zaplatit zhruba 1 100 korun.

Nyní bude stejné natankování nádrže stát již zhruba 1 300 korun. Minulý měsíc litr benzinu zdražil téměř o 5 korun.

.

Nyní je cena litru benzinu zhruba 26 korun, to ale ještě není konec a další zdražení je nutné očekávat už v nejbližších dnech.

Nyní se ekonomika mnoha zemí začala zotavovat z krize koronaviru a zvýšila se poptávka po ropě. To vyvolalo růst cen.

.

„Letní období by mohlo držet cenu přibližně 26,50, možná 27 korun za litr“ řekl svůj názor Václav Loula, mluvčí České asociace petrolejového průmyslu a obchodu.

Zatímco tam byly tak nízké ceny, mnozí majitelé aut se rozhodli koupit benzín a naftu s rezervou. Na čerpacích stanicích byly obrovské fronty.

.

Teď už takové přání řidiči nemají, přestože litr benzinu je stále mnohem levnější než před krizí.

Odborníci tvrdí, že zatím nelze očekávat zdražení benzinu na 30 korun. Možná se takové zvýšení cen stane až na konci podzimu nebo na začátku zimy.

Share